Nejpřeceňovanější hráč ligy? Talent za miliony, který bojuje o titul

GLOSA: Jeho příchod vítali fanoušci s velkým nadšením. Měl být lídrem, nevídaným talentem tuzemského fotbalového prostředí. Proč zatím nedokázal naplnit očekávání?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Jeho lednový příchod z Norska vzbudil výraznou pozornost nejen proto, že o něm tweetoval i slavný novinář Fabrizio Romano. Tehdy devatenáctiletý Christor Zafeiris měl být na tuzemské poměry nevídanou posilou. Okolo talentovaného Nora totiž kroužila řada velkých evropských klubů, nakonec však uspěla právě pražská Slavia. Ta za rodáka z Atén utratila okolo 70 milionů korun. Scénář měl být jasný.

Krátká aklimatizace, absolutní dominance na hřišti po vzoru Nicolae Stancia a velký přestup do Evropy za násobně vysokou částku. Jenže ani po jedenácti měsících se nezdá, že brzy jednadvacetiletý Zafeiris skutečně dokáže obdobný scénář naplnit. Bezpochyby patří mezi velké talenty a je již dnes nadstandartním ligovým hráčem s náznaky geniality. Přesto je otazníkem, zda to není vzhledem k jeho auře milionového chlapce příliš málo.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Zafeirisovi se zatím příliš nedaří ani statisticky: tři branky a šest asistencí za 38 odehraných utkání je vzhledem k ofenzivní dominanci sešívaných průměrný až podprůměrný výsledek. Herně navíc stále ztrácí ve velkých utkáních a nedaří se mu být hráčem, který výrazně ovlivní nepříznivě vyvíjející se stav. Vzhledem k nálepce zázračného talentu s potenciálem zahrát si za špičkový evropský klub je tak aktuálně Nor nejpřeceňovanějším hráčem české ligy.

Nálepka mladého Stancia svazuje

Důvodů je hned několik a prvním je právě hned nálepka supertalentu. Sám Jindřich Trpišovský Zafeirise přirovnal při příchodu do Edenu k Nicolae Stanciovi, sešívané modle a jednomu z nejvýraznějších hráčů české ligy za poslední tři dekády. Hned po svém příchodu obdržel pověstné číslo deset a přiznal, že střílení branek a sbírání asistencí je pro něj prioritou. Jenže právě ona nálepka a přehnaná očekávání jej mohou psychicky svazovat.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Na rozdíl od Stancia mu totiž trenér Jindřich Trpišovský často uděluje defenzivní povinnosti, Zafeiris tráví zápasy v hloubce hřiště a ofenzivních výpadů přidává pomálu. Je možné, že se jeho situace během nadcházejících měsíců změní: přesto bude zajímavé sledovat, zda skutečně v dohledné době naplní svůj potenciál a začne k zábleskům geniality přidávat i výraznější herní vliv. A hlavně góly a asistence.

Je Zafeiris nejpřeceňovanějším hráčem ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články