Zmar národního týmu na Euru? Nejmocnější muž českého fotbalu kritizoval největší hvězdu

Absolutně nevídaná věc. První muž českého fotbalu veřejně dehonestoval nejslavnějšího reprezentanta. Obvinil ho z vyřazení národního týmu z Eura.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Čeští fotbalisté měli mistrovství Evropy v roce 2008 rozjeté velmi zajímavě. V úvodním zápase zařídil výhru nad Švýcarskem jediným gólem Václav Svěrkoš. Ve druhém utkání se musel tým Karla Brücknera sklonit před hvězdným Portugalskem (1:3). Ale i tak byla velká naděje, že Češi postoupí do čtvrtfinále.

Kahveci rozplakal Česko

V závěrečném duelu v Ženevě s Tureckem navíc po gólech Kollera a Plašila vedli 2:0. Zdálo se být hotovo. Ještě v 75. minutě Češi drželi pohodlný náskok. Jenže pak to přišlo. Nejprve snížil Turan. A fanoušci (a nejspíš i hráči) začali být nervózní. V 87. minutě osudně chybovala největší hvězda českého mužstva. Petr Čech neudržel míč v rukavicích a pohotový Kahveci vyrovnal. Byl to ohromný kiks, po kterém čeští hráči totálně zamrzli.

Češi se upínali alespoň k penaltám, které by kvůli stejnému počtu bodů i skóre musely bitvu rozhodnout. Ovšem za další dvě minuty znovu zaúřadoval Kahveci a rozplakal celý fotbalový národ. „Byl to bláznivý zápas s velice smutným koncem,“ uvedl trenér Brückner, pro kterého to byl nakonec poslední zápas u české reprezentace.

Košťál na viníka ukázal prstem

Po porážce 2:3 a nepostupu do čtvrtfinále chtěla média pochopitelně slyšet názor nejmocnějšího muže českého fotbalu. Tehdy jím byl místopředseda a manažer reprezentace Vlastimil Košťál. „Mně ten balon nevypadl,“ odpověděl Košťál na dotaz, zda z neúspěšného Eura vyvodí nějaké důsledky.

Fotbalová Slavia přišla o klíčového muže. Tohle už není náhoda

Všem v tu chvíli bylo jasné, že Košťál osobní zodpovědnost z blamáže nevyvodí. Jeho slova jasně bičovala českou fotbalovou megastar, nejlepšího gólmana světa chytajícího za věhlasnou Chelsea. „Byla to moje chyba. A pan Košťál není kompetentní k tomu, aby podobné věci komentoval,“ reagoval posléze Petr Čech.

I na letošním Euru české naděje zhasly kvůli chybě slavného hráče. A znovu v zápase proti Turecku. Záložník Fiorentiny Antonín Barák se nechal už ve 20. minutě vyloučit a výběr Ivana Haška prohrál 1:2, jak jsme také psali na SportechŽivě.