Nejlepší zápasy Pavla Vrby z dob působení ve Viktorii Plzeň

Foto: fr.uefa.com

Vedení Viktorie Plzeň v pondělí ráno oficiálně potvrdilo, že Pavel Vrba podruhé v historii opouští tamní trenérské křeslo a míří hledat nové výzvy do bulharského Ludogorce Razgradu. Loučení zkušeného kouče s fanoušky prostřednictvím sociálních sítích bylo vskutku dojemné. Vždyť Vrba na Západě Čech dohromady strávil osm let a výrazně se podepsal pod všemi velkými úspěchy klubu v moderní historii. V tomto článku vám hodláme představit vůbec nejlepší zápasy, v nichž rodák z Přerova Viktorii vedl. Pamatujete si je všechny?

Domácí zápas proti Spartě, 12. března 2011

Pavel Vrba na stadion Viktorie Plzeň poprvé vstoupil během ročníku 2008/2009 a tehdy podceňovanému kádru na samotném chvostu tabulky sdělil, že by rád pozvedl herní kvalitu a útočil na přední příčky. Všichni fotbalisté, včetně Pavla Horvátha, se mu potajmu vysmáli. Rok se ovšem s rokem sešel a Západočeská pohádka se stala skutečností. Sezónu 2010/2011 završil Pavel Vrba ziskem prvního titulu v historii klubu, k čemuž přispěl zejména památný zápas se Spartou. Hubené vítězství 1:0 zařídil již zmíněný Pavel Horváth trefou z přímého kopu, která po odrazu od břevna zaplula do branky.

Domácí zápas proti FC Kodaň, 24. srpna 2011

Kolem Viktorie Plzeň se v roce 2011 utvořil obrovský boom. Tým nejenže vyhrál českou nejvyšší soutěž, ale dokázal také před tři předkola postoupit do základní skupiny Champions League. V rámci 4. předkola si na půdě pražského Edenu poradil s dánským mistrem v poměru 2:1. Branky zaznamenali Michal Ďuriš a Marek Bakoš.

Domácí zápas proti Neapoli, 21. února 2013

Viktoria Plzeň se pod vedením Pavla Vrby stala pravidelným účastníkem evropských soutěží. V roce 2013 neuvěřitelně postoupila ze základní skupiny Evropské ligy se ziskem třinácti bodů, které získala na úkor Atlética Madrid, Hapoelu a portugalské Coimbry. V play-off se jí do cesty jako první postavila favorizovaná Neapol s Markem Hamšíkem. Tu fotbalisté ze Západu Čech porazili hned dvakrát! Postupová euforie nastoupila po domácím zápase a skóre 2:0 na výsledkové tabuli.

Domácí zápas proti CSKA Moskva, 10. prosince 2013

Pavel Vrba se stal uznávaným trenérem a vysloužil si díky tomu pozornost českého národního týmu, jemuž se v roce 2013 ale vůbec nedařilo. Ačkoli vedení Viktorie s koučovým odchodech nesouhlasilo, on si ho i přesto vydupal. Poslední zápas Vrbovi první éry proběhl 10. prosince 2013. Tehdy změřil síly s ruským CSKA Moskva v rámci předkola Evropské ligy a rozloučil se cennou výhrou, která zařídila postup do další fáze.

Domácí zápas proti AS Řím, 12. prosince 2018

Abychom se pořád nehrabali jenom v minulosti, na samotný závěr musíme vytáhnout také poměrně čerstvé utkání. V roce 2018 se Viktoria Plzeň podruhé představila v základní skupině Ligy mistrů a získala historicky největší počet bodů, k čemuž přispěla také senzační výhra proti italskému AS Řím. Prakticky o rok později se Pavel Vrba loučí, jenomže tentokrát se mu to poslední výhrou bohužel nepodařilo…

Foto: fr.uefa.com