Nejlepší útočníci, kteří kdy prošli pražskou Spartou

i Foto: bundesliga.com
                   

AC Sparta Praha se konečně začíná herně i výsledkově zvedat. Z posledních čtyři ligových zápasů hned třikrát zvítězila a jednou remizovala. Ačkoli je stále potřeba pracovat na nápravě smolného úvodu, tyto pozitivní výsledky jsou prvním krůčkem k lepším zítřkům, stejně jako šesté místo v tabulce. Útočník Libor Kozák už se začíná taktéž nacházet a na kontě má šest branek. Stále ovšem zůstává daleko za těmi, kteří v předních liniích Pražanů působili dříve. Kdo si vedl vůbec nejlépe?
Václav Kadlec

Smolař, který od svého návratu do Sparty odehrál vinou vleklého zranění pouze minimum zápasů, patřil svého času mezi největší fotbalové naděje naší země. Václav Kadlec se z první ligové branky radoval už ve svých šestnácti letech a postupně se stával klíčovým mužem sestavy. Svými kvalitami udivoval natolik, že nakonec v roce 2013 zamířil do německé bundesligy. V barvách Frankfurtu ale nezazářil, protože se přes krátkou zastávku „doma“ vydal do dánského Midtjyllandu. Ani tam však dlouho nevydržel a do Sparty se proto vrátil podruhé. No a zbytek už bohužel znáte…

David Lafata

David Lafata byl pět let hráčem Baumitu Jablonec, v jehož barvách střílel jednu branku za druhou. Když po něm pak zatoužila pražská Sparta, mnozí se domnívali, že s ohledem na větší konkurenci nebude schopen navázat na dřívější výkony. On však všechny tyto spekulace zmuchlal a hodil do koše. Dvakrát po sobě ovládl tabulku ligových střelců a donedávna platil za nejproduktivnějšího hráče v rámci jedné sezóny. O titul jej nakonec připravil mladoboleslavský Nikolaj Komličenko. Dnes už David Lafata hraje jen rekreačně, ale stále platí za jednoho z nejlepších útočníků Sparty v historii.

Bony Wilfried

Rodák z Pobřeží Slonoviny přišel do Sparty v roce 2008 a pouhé tři roky mu stačili na to, aby si naprosto získal domácí publikum a upoutal pozornost předních evropských klubů. V rudém dresu odehrál celkem 55 zápasů a vstřelil 22 branek. Dostal se dokonce i do reprezentace po bok slavného Didiera Drogby. Následně odešel do francouzského Vitesse a pak přestoupil do Swansey, kam se přes zastávky ve Stoke City a Manchesteru City opět navrátil.

Horst Siegl

Současný fotbalový expert platil za jednoho z nejlepších českých útočníků své doby. Ve Spartě strávil dohromady 12 let a hned sedmkrát získal titul pro mistra ligy. Dále hrával také v Příbrami nebo Plzni. Dohromady v soutěži nastřílel úctyhodných 133 branek a určitě je vám jasné, kde konkrétně jich přidal nejvíce.

Vratislav Lokvenc

Dnes již šestačtyřicetiletý rodák z Náchoda začínal s fotbalem v Hradci Králové, odkud se roku 1994 přesunul do kádru pražské Sparty. Ta byla tehdy neuvěřitelným hegemonem na české klubové scéně a Lokvenc do její sestavy skvěle zapadl. Během 201 zápasů nastřílel neuvěřitelných 85 branek, získal pět ligových titulů a také korunku pro absolutního krále střelců. Později hrával za Kaiserlautern, Bochum, Salzburg, Basilej a Ingolstadt, kde také v roce 2009 ukončil kariéru profesionálního sportovce.

Foto: bundesliga.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Je Volkswagen Golf Variant ideální rodinné auto?
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě.cz
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli