Nejlepší střelec v historii Fortuna ligy odchází do Ruska

                   

Mladá Boleslav zaznamenala poměrně slibný start do nového fotbalového ročníku. V lize jí momentálně náleží šesté místo s dvěma výhrami na kontě a postoupit zvládla také v rámci předkol vedoucích Evropské ligy. Lví podíl na tomto skvělém úspěchu má zejména nejlepší ruský útočník Nikolaj Komličenko, který v uplynulé sezóně 2018/2019 dokázal nemožné – překonal střelecký rekord Davida Lafaty a nesmazatelně se tak zapsal do historickým memoárů fotbalu v České republice. Již na přelomu roku se začalo hlasitě spekulovat o jeho přestupu „za lepším“, který se nyní podle všeho nachýlil. Kanonýra totiž láká Lokomotiv Moskva a jednání podle všeho vypadají dost jednoznačně. Bude už Komličenko pro boleslavský celek brzy minulostí?

Komličenko se stane členem veleúspěšného evropského klubu

Ruský Lokomotiv Moskva skončil v minulé sezóně tamní nejvyšší soutěže na druhé příčce, což mu vyčarovalo poměrně slušnou pozici i co se evropských pohárů týče. Ty měl Komličenko skvěle rozjeté i s Mladou Boleslaví, které svými výkony pomohl k postupu do třetího předkola Evropské ligy. Jestli ovšem do duelů s rumunskou Steauou Bukurešť zasáhne, to je nyní ve hvězdách.

Podle ruských médií je totiž přestup čtyřiadvacetiletého Komličenka do Lokomotivu na spadnutí a následující dny proběhnou všechny nutné formality. To ostatně nepřímo potvrdilo také vedení Mladé Boleslavi, které v oficiální tiskové zprávě sdělilo svým příznivcům:

„Vedení klubu FK Mladá Boleslav eviduje zájem o hráče Nikolaje Komličenka ze stran několika evropských klubů, mezi kterými je i Lokomotiv Moskva. Vzhledem k tomu, že jednání o možném transferu hráče stále probíhají, nebude klub FK Mladá Boleslav informace o možném přestupu v tuto chvíli komentovat.“

Čára přes rozpočet? Kde že! Přestup Komličenka byl očekávaný

Kdo by se domníval, že Mladá Boleslav není na budoucí situaci po odchodu Nikolaje Komličenka připravena, mýlil by se. Představitelé klubu totiž moc dobře vědí, jaký klenot si ve svých řadách dva roky (pokud počítáme i předešlé hostování) hýčkají. Bylo tedy jen otázkou času, kdy s nabídkou, která uspokojí všechny zúčastněné strany, přispěchá důstojný zájemce. Bohatý Lokomotiv by jako první z řady čekatelů měl podle všeho vyjít Mladé Boleslavi z hlediska financí vstříc.A jaká že je podle odhadů portálu Transfermarkt.com aktuální tržní hodnota odchovance Krásnodaru? Podle všeho by si jeho současný český zaměstnavatel mohl přijít minimálně na 3,5 milionu eur, což je v přepočtu na naše asi 90 milionů korun.

Nikdo ovšem neříká, že částka za historicky nejlepšího střelce Fortuna ligy s 29 brankami na kontě nezaplatí ruský celek ještě mnohonásobně více! Komličenko by tak zažil dosud nejdražší přestup své kariéry, který by mu navíc mohl otevřít dveře do světového fotbalu, který se hraje zejména v anglické, italské, španělské či francouzské nejvyšší soutěži. Kvality na takový posun rozhodně má, pokud na sobě bude i nadále tvrdě pracovat, třeba se nakonec dočká!

Foto: yandex.ua

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články