Nejlepší střelci Sparty v podzimní části Fortuna ligy

i Foto: skysports.com
                   

Podzimní část Fortuna ligy je již nějakou dobu za námi a jednotlivé kluby se brzy začnou pilně připravovat na jaro. AC Sparta Praha si od svých hvězdných fotbalistů určitě slibovala mnohem víc než jen čtvrté místo. Přesto ovšem výkony některých hráčů stojí za zmínku. Komu to v uplynulé části ročníku 2019/2020 nejlépe střílelo? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Adam Hložek

Mladý a talentovaný. Asi tak by se dal nejlépe charakterizovat teprve sedmnáctiletý útočník Adam Hložek, jenž v rámci sezóny minulé dostával příležitost na úkor mnohem slavnějších hráčů na soupisce. Během podzimu se do hry dostával znovu pravidelně, což trenérovi Václavu Jílkovi oplatil třemi důležitými trefami do soupeřovi sítě. Ačkoli si letenští svůj klenot hodlají ponechat i na jaro, nebudou to mít tak úplně jednoduché. Mladíka prý sleduje například německý gigant Borussia Dortmund.

Benjamin Tetteh

Ghanský fotbalový útočník přišel do Sparty už během loňského léta, nicméně navzdory předpokladům měl cestu do základní sestavy poměrně strastiplnou. Na závěr tohoto podzimu svými výkony přeci jen zabojoval a začal nastupovat pravidelně, což odměnil pěti vstřelenými brankami. Pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, gólový příděl během jara ještě zvýší.

Martin Hašek

Syn slavného otce Martina Haška se do Sparty z pražských Bohemians přesunul v polovině minulého ročníku a okamžitě se zařadil mezi platné členy základní sestavy. Podzim se čtyřiadvacetiletému záložníka povedl na výbornou, do sítě soupeřů se stejně jako Benjamin Tetteh trefil hned pětkrát. K tomu navíc přidal další čtyři gólové přihrávky. Výrazně si řekl o první zahraniční angažmá, momentálně se o něj zajímají přední maďarské kluby. Sparta jej ale pravděpodobně nepustí a raději vyčká na mnohem lukrativnější obchod.

Libor Kozák

Třicetiletý Libor Kozák se ve Spartě pokouší znovu nastartovat uvadající kariéru. Někdejší hráč Aston Villy, Livorna či Bari přišel na Letnou z Liberce coby volný hráč a trenér Václav Jílek věřil, že svými zkušenostmi pozvedne poměrně mladý kádr. Jenže v úvodu sezóny se mu z hlediska produktivity vůbec nedařilo, pálil jednu šanci za druhou. Nakonec přeci jen obul střelecké kopačky a podzim zakončil se sedmi brankami na kontě. I tak se ale čekalo mnohem víc.

Guélor Kanga

Zlobivý chlapec z Gabonu si zřejmě jako jediný hráč Sparty udržel stabilní výkonnost po čas celého podzimu. Společně s Michalem Krmenčíkem, Martinem Doležalem a Nikolajem Komličenkem se řadí na první místo v tabulce ligových střelců, vsítil jich dohromady deset. Na další čtyři nahrál a hra letenských by bez něj proto postrádala smysl. I tak ale není jasné, jestli bude Guélor Kanga v pražském klubu pokračovat. Vedení s ním údajně nehodlá prodloužit smlouvu, která vyprší začátkem následujícího léta.

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články