Nejlepší hráčské obchody staré dámy z Juventusu (4.část)

i Foto: newsweek.com
                   

Jdeme do finále! V předchozích dílech této série jsme vám představili výčet těch nejlepších hráčských obchodů slavného Juventusu Turín. To nejlepší jsme si ovšem nechali na konec. Kteří fotbalisté vydělali staré dámě svým přestupem největší balík peněz? Tyhle částky vám vyrazí dech!

4. místo – Arturo Vidal

Rodák ze Santiago de Chile už překročil hranici třiceti let, momentálně mu v kolonce věku svítí číslo 32. Celým jménem Arturo Erasmo Vidal Pardo začínal s fotbalem v Colo-Colo (Že by napojení na slavnou Coca-Colu?), odkud odešel do německého Bayernu Leverkusen za přibližně 11 milionů eur a stal se tak nejdražším chilským fotbalistou v historii. Záložník v německém klubu hrával pravidelně, vypracoval si silnou pozici.

Po čtyřech letech vycítil, že je čas na změnu, a proto odešel do italského Juventusu Turín. Tam strávil další čtyři roky a vyrostl ve světově uznávaného hráče, kolem něhož kroužil velký počet zájemců. S nabídkou nakonec uspěl Bayern Mnichov, který neváhal zaplatit 37,5 milionu eur! Tam už to s ním tak slavně nedopadlo a když odcházel do Barcelony, německý gigant za něj utržil přibližně polovinu. V katalánském klubu působí dodnes, ale na hřišti už moc šancí nedostává.

3. místo – Leonardo Bonucci

Dodnes nechápeme, čím odchovanec Interu Milán a obránce Leonardo Bonucci přesvědčil AC Milán, aby jej z Juventusu přivedl za nehorázně horentní sumu. Pravda, na hřišti si nevede špatně a hraje pravidelně, nicméně nad ostatními světovými obránci zas tak výrazně nevyčnívá. V roce 2017 za něj zmíněný milánský velkoklub zaplatil 42 milionů eur a po pouhé jedné sezóně jej expresně poslal nazpět k původnímu zaměstnavateli za 35 milionů eur, čili o sedm milionů méně. Takové obchody se prostě vyplatí, no ne?

2. místo – Zinedine Zidane

Legendární „Zizou“ se po ukončení aktivní sportovní kariéry vydal na dráhu trenérskou a jeho první anabáze rozhodně nebyla zanedbatelná. Ujal se totiž Realu Madrid, klubu, v jehož službách strávil jako hráč pět let. Vyhrál několik trofejí a pak se rozhodl přenechat místo někomu jinému. Ostatní trenéři si ovšem nevedli dobře, proto je nyní Zidane zpátky u kormidla.

Rodák z francouzské Marseille se po hráčském angažmá v Bordeaux dostal do Juventusu Turín, odkud jej po pěti letech koupil právě Real Madrid. Kolik za něj zaplatil? Posaďte se! Prý 77,5 milionů eur! Nutno podotknout, že tato investice se jim na hřišti i mimo něj mimořádně vyplatila. V kádru Realu momentálně působí i Zidanovi ratolesti, stal se z toho takový „rodinný podnik“.

1. Místo – Paul Pogba

O prvním místě v našem žebříčku nemůže být pochyb! Věčný potížista Paul Pogba prošel mládežnickými kategoriemi Manchesteru United, poté A-týmem a následně zamířil na své druhé angažmá mezi dospělými do Juventusu Turín. Stará dáma tomuto francouzskému záložníkovi svědčila, vypracoval se v elitního hráče, kterého chtěl mít každý ve svých řadách. On se nakonec rozhodl pro návrat do Manchesteru United, který klub stál 105 milionů eur! V té době se jednalo o absolutní světový rekord, který dnes ovšem již neplatí. Pogba se v Manchesteru dlouhodobě trápí a ani vztahy s fanoušky nemá nejlepší. Čím dál tím více se mluví o jeho odchodu.

Foto: newsweek.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články