Nejlepší hráčské obchody staré dámy z Juventusu (3.část)

Foto: timetoast.com

Máme tu pro vás v pořadí třetí díl žebříčku, který pojednává o nejlepších hráčských obchodech Juventusu Turín, díky kterým se vedení klubu zahojilo na dlouhé roky dopředu. Mnoho tváří jsme vám představili již v minulých dílech, tipnete si, které další se zde mohou objevit?

8. místo – Zlatan Ibrahimovič

Zlatý fotbalista původem ze Švédska s talentem od Boha patřil Juventusu v letech 2004 až 2006. Do jeho řad přestoupil z Ajaxu Amsterdam a tímto krokem výrazně nastartovat svou hvězdnou kariéru. Útočník s devítkou na zádech tenkrát nastřílel 23 branek a strhl na sebe pozornost celého světa. Ve čtyřiadvaceti letech jeho cestování po italských klubech pokračovalo v Interu Milán, který za něj zaplatil 24,8 milionu eur.

Od té doby uběhlo už úctyhodných třináct let a kde je Ibrahimovičovi momentálně konec? Po zastávkách v Barceloně, AC Milán, PSG a Manchesteru United se přesunul do Ameriky, kde kope již druhým rokem za Los Angeles Galaxy. Byl dokonce nominován na cenu pro nejlepšího hráče tamní ligy, která mu o fous unikla. Nejlepší rok už má tento sedmatřicetiletý kanonýr za sebou, stále má ovšem cit na parádní branky a na míči je velice silný. K tomu mu samozřejmě pomáhá i výška 196 cm.

7. místo – Álvaro Morata

Šestadvacetiletý Španěl a rodák z Madridu se do historických memoárů zapsal jako vůbec nejdražší španělský fotbalista. Po čtyřech letech v A-týmu Realu Madrid se přesunul do Juventusu, kde strávil další dva úspěšné roky. Později o něj projevil zájem znovu jeho mateřský klub, který musel sáhnout hluboko do kapsy, aby jej přivedl zpátky.

Podle informací zahraničních médií musel španělský gigant vytáhnout částku ve výši třiceti milionů eur! To ovšem nebyl Moratův nejlepší počin. Když po pouhém jednom ročníku odešel do Chelsea, Real za něj dostal neskutečných 60 milionů eur! Naposledy byl na hostování v konkurenčním Atléticu Madrid, což mu fanoušci jeho mateřského klubu nemohou zapomenout.

6. místo – Mattia Caldara

Italský obránce, kterému je aktuálně pětadvacet let, začínal v Atalantě, odkud se po dvou ročních hostováních dostal až do kádru staré dámy. Tam vydržel pouhý jeden rok a posléze odešel do AC Milán. Ten za něj neváhal zaplatit neskutečný balík, konkrétně 35 milionů eur! Po prvním roce v novém působišti to vypadá, že se vedení Milánu muselo zbláznit, jelikož fotbalista nehraje pravidelně a výkonnostně na hřišti také pokulhává. Juventus tak dokázal prodat nemožné.

5. místo – Filippo Inzaghi

Současný hlavní trenér Benevento Calcio ještě předtím, než začal dirigovat ostatní, patřil mezi nejlepší fotbalisty italské školy. Patřil do hvězdného výběru tamní reprezentace, která v roce 2006 přivezla z Německa zlaté medaile. Po šesti letech v papírově slabších klubech zaujal skauty Juventusu Turín, který jej za velkého nadšení davů přivedl. Tam se z něj stal kanonýr první třídy, gólů nastřílel celkem 58. Dostal se do hledáčku slavného AC Milán, které za něj Juventusu nabídlo 36,15 milionu eur. Taková nabídka se neodmítá a tak byl přestup rázem vyřízený. V milánském celku Inzaghi vydržel dlouhých 11 let, stal se klubovou legendou a definitivně tam také ukončil aktivní sportovní kariéru.

Foto: timetoast.com