Nejlepší hráčské obchody staré dámy z Juventusu (2.část)

i Foto: bundesliga.com
                   

Italský Juventus Turín byl na letošním přestupovém trhu poměrně klidným hráčem, stále se totiž asi ještě vzpamatovává z přivedení Cristiana Ronalda za skutečně velké peníze. Na druhou stranu si to tradiční klub Serie A mohl určitě dovolit, jelikož v minulosti dotáhl do konce několik skvělých prodejů svých hráčů, díky nimž si pořádně namastil kapsy. Víte, které další prodeje se Juventusu povedly?

12. místo – Angelo Peruzzi

Sympatický brankář, který za svou profesionální sportovní kariéry vystřídal AS Řím, Hellas Veronu, Inter Milán, Lazio Řím a samozřejmě také Juventus Turín, momentálně pracuje jako asistent hlavního trenéra Sampdorie. Je mu téměř padesát let, na zasloužený odpočinek má již nárok. V dobách své největší slávy působil právě ve staré dámě, které pomohl k trofeji Ligy mistrů či Poháru UEFA. Byl také členem zlatého reprezentačního výběru Itálie z roku 2006. Když v roce 1999 Juventus po osmi letech opouštěl, mnohým fanouškům bylo do breku. Vedení klubu ovšem jásalo, jelikož za něj od Interu Milán utržilo 19 milionů eur!

11. místo – Rolando Mandragora

Příjmení tohoto dvaadvacetiletého záložníka v nás vyvolává vzpomínky na Harryho Pottera a zvláštní, uřvané rostlinky, které musel se svými spolužáky přesazovat. Rolando Mandragora začínal v Janově, odkud přes Pescaru zamířil do staré dámy. V jejím dresu odehrál pouze jeden jediný zápas, zbytek ročníku strávil na hostování v Crotone, přesto klubu v roce minulém vydělal neskutečný balík peněz! Za 20 milionů eur jej totiž koupilo italské Udinese, kde v první sezóně nastoupil do 35 zápasů a vstřelil tři branky. Patřil také do reprezentačních výběrů Itálie v mladších kategoriích.

10. místo – Emil Audero

Další mladík, který svým přestupem Juventusu vydělal 20 milionů eur! Zdobí jej navíc podobný příběh jako jeho předchůdce v našem seznamu. I nyní dvaadvacetiletý Emil Audero v Turíně zvládl pouze jedno utkání, posléze zamířil na hostování do FC Venezia. Tam se šikovnému brankáři poměrně dařilo, nastoupil do většiny utkání. Po návratu do Juventusu se ovšem neprosadil do sestavy, takže musel odejít hledat štěstí jinam. Domov mu od letošního roku tvoří Sampdoria Janov, kde se stal jasnou jedničkou. Na gólmana poměrně často sbírá žluté karty, letos obdržel rovnou čtyři.

9. místo – Kingsley Coman

Rodák z Paříže je ve svých třiadvaceti letech obrovskou nadějí francouzského fotbalu. Záložník či příležitostný útočník má za sebou angažmá ve třech prestižních evropských klubech, což se některým hráčům nepovede za celou kariéru. Začínal v Paris Saint-Germain, kam se přesunul ještě v mládežnickém věku. Posléze jej odkoupil Juventus Turín, v jehož barvách sice neodehrál plnou porci zápasů, ale rozhodně o něm bylo slyšet. Předvedl se natolik, že po necelých třech letech přestoupil do služeb německého giganta Bayernu Mnichov za téměř 21 milionů eur. V Mnichově dostává hodně prostoru a dá se předpokládat, že jeho kvalita ještě poroste.

Foto: bundesliga.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články