Nejlepší fotbaloví brankáři současnosti

Foto: en.as.com

Řemeslo fotbalového brankáře není žádný med. Když se mu náhodou povede vykouzlit ohromující zákrok, je novináři i fanoušky vynášen do nebes. Pokud ale naopak předvede minelu, řeší se jeho sportovní talent ještě dlouhé týdny poté. V tomto článku vám každopádně představíme muže, kterým se v tomto směru momentálně daří nejlépe na světě. Souhlasíte se všemi jmény?

Hugo Lloris

Anglický klub Tottenham Spurs se v posledních letech herně i výsledkově zvedl, což má na svědomí především odvolaný trenér Mauricio Pochettino. Svůj díl do banku ovšem bezpochyby přidal také francouzský brankář Hugo Lloris, který je betonovým pilířem s jistými výkony a bezchybnou rozehrávkou. Nebojí se rovněž chodit do osobních soubojů, což není u fotbalistů jeho postavení příliš obvyklé.

Alisson Ramses Becker

Liverpool se pod vedením Jürgena Kloppa rozjel jako dobře promazaný stroj a velký díl zásluhy na tom má také brankář Alisson Ramses Becker, který na anglickou misi nastoupil v roce 2018. Vedení klubu za něj tehdy utratilo ohromných 65 milionů liber, díky čemuž z něj udělalo nejdražšího gólmana v historii fotbalu. Mnozí se tehdy podivovali, protože Alisson toho ve velkém fotbale zatím příliš nedokázal. Praxe ovšem ukázalo, že šlo o velmi uvážené rozhodnutí.

Jan Oblak

Sedmadvacetiletý slovinský strážce svatyně Jan Oblak patří od roku 2014, kdy z portugalského Rio Ave FC přestoupil do Atlética Madrid, k nejlepším brankářům La Ligy. Své konkurenty z ostatních týmů v mnoha ohledech převyšuje a výčet jeho individuálních statistik je naprosto ohromující. V právě probíhající sezóna kupříkladu vychytal čisté konto v 22 případech. To se jen tak nevidí. Přestože klubové trofeje příliš nesbírá, rozhodně na něj v seznamu nejlepších brankářů nesmíme zapomínat.

Marc-André ter Stegen

Poté, co v Barceloně skončila éra Victora Valdése, nastoupil do hry německý reprezentant Marc-André ter Stegen, kterého vedení klubu ocenilo částkou 12 milionů eur. Brankář navíc podepsal pětiletou smlouvu, což jen dokazuje, jak velké naděje do něj byly od samého počátku vkládány. Sedmadvacetiletý gólman důvěru svých chlebodárců rozhodně nezklamal. Pomohl k šesti ligovým titulům, vítězství v Lize mistrů a dokonce i skalpu Superpoháru UEFA. Letos má na kontě už 46 zákroků.

Manuel Neuer

Třiatřicetiletý německý brankář Manuel Neuer mohl spojil většinu své profesionální kariéry s Bayernem Mnichov, s nímž dosáhl řady individuálních i týmových úspěchů. Kdyby o jeho budoucnosti rozhodoval Josep Guardiola, mohl dnes klidně hrát v záloze. Není se ostatně čemu divit. Rodák z Gelsenkirchenu často působí jako dvanáctý hráč v poli, vybíhá daleko za pokutové území a zapojuje se do kombinací. Mnoho odborníků se domnívá, že neprávem ani jednou nevyhrál Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety.

Foto: en.as.com