Nejlépe placení fotbalisté pražských „S“

i Foto: transfermarkt.com
                   

Je jasné, že platy fotbalistů na tuzemské scéně se s těmi zahraničními nemohou rovnat. V posledních letech ale i tak konstantně rostou a proto se ostatně v české nejvyšší soutěži objevují i hráči, kteří ji svou kvalitou výrazně převyšují. Není žádným tajemstvím, že nejlepší smlouvy mají zejména fotbalisté pražských velkoklubů. Na kolik si ale vlastně přijdou? Sestavili jsme žebříček pěti nejlépe placených.

5. místo – Nicolae Stanciu

Rumunský záložník Nicolae Stanciu prošel oběma pražskými kluby. Ještě před rokem působil ve Spartě, kde fanouškům slíbil, že před dosažením úspěchů neodejde. Jeho slova ale vyšla naprázdno, jelikož v prvním slabším období odešel za penězi do Saúdské Arábie. Rok se s rokem sešel a záložník je momentálně jedním ze členů základní sestavy Sešívaných, což mu někteří fanoušci letenských dodnes nemohou zapomenout. Stancia to ale nemusí příliš trápit, protože se svými spoluhráči vede českou nejvyšší soutěž, hraje základní skupinu Ligu mistrů a pobírá gáži ve výši 650 tisíc korun.

4. místo – Guélor Kanga

Zlobivý hoch Guélor Kanga letos nastoupil do jedenácti zápasů Sparty na domácí scéně, sedmkrát skóroval a dvakrát na branku přihrál. V novém ročníku se výrazně uklidnil, nesbírá tolik žlutých karet a vedení klubu si na jeho pracovitost zatím nemůže stěžovat. Václav Jílek v něm vidí klíčového muže své družiny a možná také jediného hráče, který je v ideální formě. Samozřejmě tomu odpovídá i výše jeho platu, kterou činí bezmála dva miliony korun.

3. místo – Tal Ben Chaim

Tento izraelský záložník byl jednou ze stěžejních posil trenéra Andrea Stramaccioniho. Stejně jako všechny ostatní jména ze seznamu italského kouče se ovšem trápil a zlepšení nepřišlo ani v ročníku novém. V nejvyšší domácí lize už se neobjevil od roku 2018, bojoval s vleklým zraněním a aktuálně nastupuje za sparťanskou rezervu. Plat ve výši tří milionů korun rozhodně neodpovídá jeho přínosu pro tým, takže se dá očekávat, že jej Tomáš Rosický během zimní přestávky pošle hledat štěstí jinam. A upřímně.. už včera bylo pozdě.

2. místo – Semih Kaya

Další ze zbytečných investic Daniela Křetínského. Osmadvacetiletý turecký stoper Semih Kaya je v současnosti nejlépe placeným fotbalistou v kádru pražské Sparty, nicméně jeho výkony jsou opravdu slabé. Podstatnou část ročníku 2018/2019 strávil na hostování. Během léta se do Prahy opět navrátil a Václav Jílek mu dal šanci ukázat, co se v něm skrývá. Do prvních ligových kol nastupoval coby člen základní sestavy. Z té ale později vypadl a dnes nehraje prakticky vůbec. Je tedy dalším horkým adeptem na zimní přestup, jelikož odměnu 3,5 milionu korun si určitě nezaslouží.

1. místo – Tomáš Souček

Dostáváme se až na samotný vrchol našeho žebříčku nejlépe placených fotbalistů v českých vodách. Této disciplíně vládne slávistický záložník Tomáš Souček, který mohl během léta odejít do zahraničí. Lákaly jej například kluby z bohatého Ruska. Vedení Slavie se svého klenotu ovšem nehodlalo za žádnou cenu vzdát a nabídlo mu proto pětiletou smlouvu, která se jednoduše nedala odmítnout. Čtyřiadvacetiletý Souček pobírá plat 4,17 milionu korun a neustále dokazuje, že lepší investici nemohli Sešívaní učinit.

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články