Nejhorší půlrok za dobu, co jsem v klubu, přiznal generální manažer Viktorie Plzeň Šádek

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Vypadnutí z evropských pohárů i trápící se mužstvo. Plzeňská Viktoria má za sebou nejnáročnější období novodobé éry. Jak v rozhovoru pro klubový web přiznává generální manažer Adolf Šádek, mise kouče Adriána Guľy přesto nekončí. „Trenérova mise, na kterou jsme se společně vydali, ještě není dokončena. Rozhodli jsme se o odlišnou cestu než dříve,“ přiznal.

„Chceme prohnat Slavii i Spartu a být v základní skupině evropských pohárů,“ prohlašoval před startem probíhající sezóny generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Ani jedno z jeho přání však nebylo plzeňskými fotbalisty vyslyšeno. Západočeský klub, který v uplynulé dekádě slavil hned pět mistrovských titulů v současné době prožívá velké trápení, které podtrhuje i deváté místo v tabulce a patnáctibodová ztráta na čelo.

iViktoria získala svůj poslední titul před třemi lety. (zdroj: Vachovec1, wikimedia.org)

„Vypadli jsme z evropských pohárů, v lize nám to nešlo podle představ a na devadesáti procentech zápasů jsme neměli fanoušky. I pro mě osobně to byl nejhorší půlrok za dobu, co jsem v klubu,“ prohlásil pro fcviktoria.cz. Ten dlouhodobě stojí i za koučem Adriánem Guľou, o jehož odchodu se spekuluje několik týdnů. Podle Šádka vedení slovenskému trenérovi důvěřuje, ale očekává okamžité zlepšení výsledků i výkonů.

„Pokud mám hodnotit výsledky a výkony, nelze se za nic schovávat nebo vymlouvat. Jsme hrubě nespokojeni a podle toho jsme se k tomu museli i nyní postavit a provést důkladnou analýzu,“ prohlásil pro klubový web. „V roce 2021 musíme vidět úplně jinou Viktorku – kvalitnější, sebevědomější, s větší touhou chtít vše zlomit. Jsem přesvědčený, že je v našich silách vše obrátit a vrátit klub do nejvyšších pater,“ věří Šádek.

iKouč Plzně Adrián Guľa. (Кирилл Крыжановский, wikimedia.org)

Přesto věří, že angažováním Adriána Guľy po odchodu Pavla Vrba klub krok vedle neudělal. „Každý proces změny však s sebou přináší i jistou míru rizika či například výsledkové nestability. Úspěch se prostě nemusí dostavit hned. My však našemu procesu věříme. Zároveň chci ale říct, že musíme mít i výsledky, bez nich to bohužel nejde,“ pokračuje pro fcviktoria.cz.

„Jsem schopen akceptovat porážku, nikdy ale neakceptuji porážku, kdy náš tým odchází se sklopenou hlavou po odevzdaném výkonu,“ dodává. „Možná tyto změny ne všichni hráči a členové realizačního týmu pochopili, možná se jim zdály příliš tvrdé a časově náročné. Já však jasně říkám, že na jaře budeme v těchto ohledech ještě tvrdší a z nastolených požadavků v žádném případě neuhneme,“ zakončuje pro klubový web.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Viktoriáni mohou udělat velký krok za změnou už na startu nové sezóny. S posílením hráčského kádru v podobě Šimona Falty z Olomouce čeká Západočechy již v neděli úvodní jarní duel proti předposlední Příbrami. Následuje souboj s nováčkem z Pardubic a v poslední lednový den pak souboj proti ostravskému Baníku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“