Nejhorší přestup Paris Saint-Germain končí. Přišel za půl miliardy, nyní odchází zdarma

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Kylián Mbappé, Neymar, Dani Alves, ale i Jesé Rodríguez. Paris Saint-Germain před čtyřmi lety investoval do svých posil miliardy korun, zdaleka ne všechny přestupy však skončily tak úspěšně jako ten Mbappého. Jedním z nich je bezpochyby čtyřleté trápení španělského útočníka Jesé Rodrígueze, který přišel za 25 miliónů eur (663 miliónů korun) z Realu Madrid. Ten nastoupil v dresu Pařížanů jen osmnáctkrát a jde o bezpochyby největší přestupové zklamání Francouzů.

8. srpen 2016. Třiadvacetiletý talent Realu Madrid Jesé Rodríguez, který v sezóně patřil k důležitým článkům ofenzivní fáze míří do Paříže. S Bílým baletem ještě před několika měsíci slavil své druhé vítězství v Lize mistrů a mistrovský titul, na kterém se podílel i pěti brankami v osmadvaceti utkáních. I proto po přestupu za 25 miliónů eur (663 miliónů korun) řada fanoušků na sociálních sítích nazývá celý přestup ‚krádeží’a díví se, že španělský útočník neodchází za vyšší cifru.

(zdroj fotografie: PxHere)

Jenže nadšení Francouzů z přestupu vychladlo již po půlroce. Jesé bojoval s apendicitidou, na podzim zasáhl jen do devíti utkání a tehdejší kouč PSG jej poslal na půlroční hostování do španělského Las Palmas. Ani tam však zdaleka nezářil, v 16 utkáních skóroval třikrát a propadl se se svými spoluhráči z osmého až na čtrnácté místo.

Nadcházející léto pak do Paříže dorazilo i duo Neymar – Kylián Mbappé a Jesé opět putoval na hostování, tentokrát do anglického Stoke City. Ani tam se mu však nedařilo, navíc si znepřátelil fanoušky. Utkání proti Arsenalu strávil na lavičce náhradníků a poté, co kouč Mark Hughes využil všechny své střídání odešel do kabin. V dresu The Potters odehrál nakonec jen 13 utkání, ve kterých se trefil jen jednou.

(zdroj fotografie: PxHere)

Na čas se pak vrátil zpět do PSG, jenže v nabitém kádru se i kvůli nadváze neodkázal prosadit. S osobním trenérem po několika týdnech zhubnul více než sedm kilo a zamířil na půlrok do Betisu Sevilla. Jeho posledním hostováním bylo pak to ve Sportingu Lisabon, který však před letošní sezónou nevyužil opce získat španělského útočníka natrvalo a ten se vrátil do Paříže. Ta se střelcem, který v dresu francouzského klubu pobíral téměř 420 tisíc eur měsíčně (11,1 miliónů korun), nyní loučí.