Přicházel za téměř půl miliardy korun jako kanonýr, přesto mu na Anfield Road zvlhnul střelecký prach. Právě v dresu Liverpoolu totiž nastal ústup ze slávy italského reprezentanta.
Příchod prověřeného střelce, který rád přitahuje kontroverze. Když anglický Liverpool po odchodu Luise Suáreze do Barcelony získal italského reprezentanta Maria Balotelliho věděl, že může očekávat mnohé. Prostořeký útočník měl totiž za sebou reputaci nezvladatelného šílence. V minulosti plnil titulky deníku házením šipek po hráčích mládežnického celku, návštěvou ženské věznice, kde se „chtěl porozhlédnout“ nebo střelbou ze vzduchových pistolí na jednom z milánských náměstí.
Přesto jak v Interu, tak v Manchesteru City a AC Milán ukazoval své fotbalové kvality. Ve všech působištích byl magnetem na góly. Do Liverpoolu navíc odcházel po individuálně úspěšném ročníku, kdy v dresu AC nasázel osmnáct branek. Na San Siro proto putovala z klubové kasy částka okolo 16 milionů liber, tedy zhruba půl miliardy korun. Jenže zatímco svými gesty plnil novinové titulky, střelecky vycházel na prázdno.
V listopadu jej kritizoval trenér Brendan Rodgers za výměnu dresů přímo na hřišti o poločase zápasu proti Realu Madrid. O měsíc později byl suspendován a musel zaplatit pokutu za zveřejnění obrázku na sociálních sítích s antisemickým a rasistickým podtextem. Vzhledem k absenci branek však docházela fanouškům Liverpoolu s italským útočníkem trpělivost a nezřítkakdy se ozýval z tribun pískot směrem k jeho výkonům.
Střelecký prach zvlhnul
Vyhlášený střelec se totiž během celého ročníku Premier League trefil jen jednou, další tři branky pak přidal v evropských pohárech a ligovém poháru. Deník The Daily Telegraph jej vyhlásil nejhorší posilou roku a s Balotellim ztratilo trpělivost i vedení klubu z Anfield Road. Ital zamířil na hostování zpět do AC Milán, ani tam však nenašel střeleckou formu a opět se trefil v lize jen jednou. Posléze se vrátil do Liverpoolu, ale kouč Jurgen Klopp se rozhodl nezačlenit jej do svých plánů a klub jej uvolnil jako volného hráče.
Dnes má za sebou dvaatřicetiletý útočník řadu restartů a více či méně povedených angažmá, ve kterých přidal také další kontroverzní momenty. Zahrál si za francouzské Nice, Marsielle či Bresciu, posléze zkoušel stěstí ve druholigové Monze a tureckém Demirsporu. Od letošního léta obléká dres švýcarského Sionu, za který zatím v šesti utkáních vstřelil čtyři branky.