Nejhorší přestup Bayernu: Krajní bek za čtvrt miliardy korun, kterého se stále nemůže zbavit

Mnichovský Bayern míří obvykle na přestupovém trhu velmi přesně a řada povedených přesunů je toho důkazem. Je však pravdou, že mi mistr tesař se někdy utne.

i Zdroj fotografie: Bayern Mnichov
                   

Ghanský reprezentant Bouna Sarr před svým příchodem do Mnichova zdaleka nebyl neznámým jménem. Tehdy osmadvacetiletý pravý obránce patřil mezi opory francouzského Olympique Marsielle, za který během pěti let odehrál 136 ligových utkání a podepsal se tučným písmem i pod stříbro z Evropské ligy. Jeho schopností si všimnul tehdejší kouč Bayernu Hans-Dieter Flick, který si jej vytipoval jako novou tvář do svého celku.

Německý celek za něj v říjnu 2020 zaplatil okolo 9 milionů eur (zhruba čtvrt miliardy korun), přesto Sarr zdaleka v bavorské metropoli svůj potenciál neukázal. Spíše naopak. Pod Flickem nastoupil v Bundeslize jen osmkrát, pod Nagelsmannem pouze pětkrát. Odchod přesto není schůdnou variantou. Sarr má v Mnichově smlouvu na další dva roky v hodnotě osmi milionů eur (100 milionů korun), kterou nechce nikdo převzít.

iZdroj fotografie: Bayern Mnichov

Bayern se snažil prodat Sarra již ve třech po sobě jdoucích přestupových období, zatím však bez úspěchu. Sám dnes třicetiletý obránce se snažil v létě Mnichov opustit, získat vyšší herní vytížení a zasloužit si nominaci na prosincový světový šampionát v dresu Ghany. Po setrvání skýtala naději jen slova trenéra Juliana Nagelsmanna, který chtěl rychlonohého beka předělat na křídlo.

Zranění a absence

Nevidím ho jako pravého obránce, řadím ho více do ofenzivy. Představuji si, že bude nastupovat ve středu pole nebo na pravém křídle. Má velmi dobré vedení míče, umí vytvořit kreativní řešení a je cílevědomý,“ prohlásil o něm před několika týdny a mohlo se tak zdát, že dostane v letošním ročníku větší množství příležitostí a herního času. Přesto zatím neodehrál ani minutu. Úvodní čtyři ligová kola strávil na lavičce náhradníků, posléze se zranil na tréninku.

Vzhledem k aktuálním zdravotním problémům s kolenem je téměř jisté, že na trávníky se vrátí nejdříve na začátku jara. Unikne mu tak jak šance dostat se do sestavy Bayernu, tak zahrát si v dresu národního týmu.

Měl by Bayern dát Sarrovi šanci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování