Nejhorší nákup v historii Chelsea opouští po pěti letech klub. Omlouvám se, prohlásil miliardový omyl

Dovedl anglický Leicester City k šokujícímu mistrovskému titulu, Chelsea za něj zaplatila jen miliardu. Jenže miliardová posila nastoupila na Stamford Bridge v lize jen dvanáctkrát.

i Zdroj fotografie: Reading FC
                   

35 milionů liber, tedy zhruba miliardu korun. Takovou částku zaplatila před pěti lety londýnská Chelsea za záložníka Dannyho Drinkwatera. Tehdejší člen anglického národního týmu patřil k oporám Leicesteru City, kterému pomohl k šokujícímu mistrovskému titulu. Celek ze Stamford Bridge věřil, že bude následovat cestu Ngola Kantého a prosadí se i pod trenérem Antoniem Contem. Jenže opak byl pravdou.

Za Chelsea nastoupil v Premier League jen dvanáctkrát a po příchodu kouče Maurizia Sarriho mu bylo oznámeno, že s ním italský stratég nepočítá. „Nikdy pode mnou nebude hrát, protože nezapadá do mého způsobu hry. Řekl jsem mu to už v srpnu, ale ač velmi dobře znal situaci, rozhodl se zůstat,“ prohlásil tehdejší trenér Chelsea Sarri do médií. Od té doby přitahoval Drinkwater pozornost fotbalových fanoušků spíše svými excesy, než fotbalovými výkony.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve na sebe upozornil řízením pod vlivem alkoholu, za které mu byl odebrán řidičský průkaz. Posléze byl dokonce zatčen policií za rvačku v jednom z londýnských nočních klubů. Neúspěchy však zažíval také na fotbalových trávnících. Pětiletá smlouva s Chelsea mu sice zaručovala vysoký plat, ten se však zdaleka neodrážel v herní výkonnosti. Po prodělaném zranění se Drinkwater přesunul na hostování do Burnley, nastoupil však jen dvakrát.

Fotbalové trápení

Jaro strávil v Aston Ville, za kterou odehrál čtyři zápasy. Loňský ročník pak nastupoval za rezervu Chelsea, posléze se přesunul na další hostování do turecké Kasimpasy. Ani změna prostředí však bývalému anglickému reprezentantovi nepomohla. Nastoupil jen jedenáctkrát a předváděl spíše matné výkony. Uplynulý ročník strávil na hostování v druholigovém Readingu, kde konečně opět ukázal svůj fotbalový um a pomohl mužstvu k záchraně v soutěži.

Nyní mu vypršela pětiletá smlouva v londýnské Chelsea, miliardová posila se tak loučí. „Já, klub a fanoušci jsme velice zklamaní, o tom není pochyb. Zranění, to, jak se ke mně někteří chovali, chyby, jichž jsem se dopustil, výkony, nedostatek zápasové praxe… seznam výmluv by mohl být nekonečný,“ napsal na své sociální sítě s tím, že si chce z uplynulých let vzít jen to pozitivní.

Drinkwater: Omlouvám se fanouškům Chelsea

Hrál jsem se skvělými fotbalisty, trénovalo mě několik báječných manažerů. Pracoval jsem se skvělými členy realizačního týmu, potkal několik fantastických lidí, žil na nádherných místech, procestoval svět a získal několik trofejí,“ nastiňuje s tím, že fotbalový svět je občas krušný. „Fotbal je fantastický sport, ale tohle byl špatný obchod pro obě strany. Fanouškům Chelsea se omlouvám za to, jakým směrem se vše vyvinulo,“ pokračuje Drinkwater.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Moc jsem chtěl, aby si mě zamilovali při sledování toho, jak v dresu jejich klubu dělám něco, co sám miluji,“ zakončil dnes dvaatřicetiletý záložník, který pravděpodobně v nadcházejícím ročníku bude pokračovat ve druhé anglické lize. Nyní však již bez cenovky miliardového přešlapu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články