Nejhodnotnější brankáři na české fotbalové scéně

i Foto: sportsglobe.co.uk
                   

Česká republika do světa vždycky posílala kvalitní brankáře, kteří se v silné konkurenci rozhodně neztratili. Z pohledu historie musíme vzpomenout především Petra Čecha, Pavla Srnička, Radka Černého, Jana Laštůvku nebo Luďka Mikloška. Nastupující generaci strážců svatyně pak reprezentuje Tomáš Vaclík, Tomáš Koubek či Jiří Pavlenka. Dokonce i na domácí scéně se pravidelně objevuje řada brankářů, jejich tržní hodnota je opravdu vysoká a stejně tak i potenciál do dalších let. Kteří to jsou?

Filip Nguyen

Pokud bychom měli vytvořit seznam nejšikovnějších mladých hráčů v české nejvyšší soutěži, bezpochyby by na něm nechyběl ani sedmadvacetiletý Filip Nguyen s česko-vietnamskými kořeny. Odchovanec pražského Loko Vltavín byl kdysi na zkušené ve Spartě, ani jednou ovšem nedostal příležitost v hlavním týmu ukázat, jaký talent se v něm vlastně skrývá. Proto už ostatně druhým rokem dělá jedničku Slovanu Liberec, ačkoli odtamtud mohl už dávno zamířit jinam. Případný zájemce o brankářovi služby si bude muset připravit alespoň 24 milionů korun.

Matouš Trmal

Slovácko je doslova magnetem na talentované brankáře, což dokazuje seznam jeho odchovanců z posledních let. Mezi nimi pak jednoznačně vyčnívá především jednadvacetiletý Matouš Trmal, který aktuálně chytá za tamní Áčko a patří také mezi členy výběru české fotbalové reprezentace do 21 let. V zimě si jej české kluby přehazovaly jako horkou bramboru, k finální dohodě o přestupu ale nakonec nedošlo. Změní se to v létě? Pokud ano, Slovácko na prodeji vydělá minimálně 28 milionů korun.

Milan Heča

Osmadvacetiletý rodák z Krumvířova se napevno usadil v základní sestavě pražské Sparty, odkud na podzim vystrnadil Florina Nitu. Odchovanec Slovácka předvádí vyrovnané výkony, přestože za děravou obranu Pražanů nemá vždy lehkou pozici. Disponuje velmi kvalitní rozehrávkou a snad i díky tomu se jeho tržní hodnota aktuálně pohybuje na hranici 32 milionů korun.

Ondřej Kolář

Absolutním králem českých brankářů působících na české fotbalové scéně je bezpochyby pětadvacetiletý Ondřej Kolář, jehož místo v základní sestavě pražské Slavie je naprosto neotřesitelné. Rodák z Liberce učaroval nejen Jindřichovi Trpišovskému, ale také evropským velkoklubům. Poradil si totiž i se zahraničními hvězdami jako Lionelem Messim či Romelem Lukaku. Ačkoli o jeho přestupu se spekulovalo už během zimy, on zůstal i nadále věrný sešívaným barvám. To se ale s úderem letní pauzy určitě změní, a Slavia si na tomto obchodu pořádně namastí kapsy. Aktuálně stojí kolem 138 milionů korun.

Foto: sportsglobe.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení