Nejen Krmenčík. Slavia přivedla nástupce Kúdely ze Švédska

Pražská Slavia hlásí novou zahraniční posilu. Na tiskové konferenci představila nejen kanonýra Michaela Krmenčíka a navrátilce Tarase Kačarabu, ale i švédského stopera Aihama Ousa.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

„Je to hráč, který byl pečlivě vybrán naším skautingem, odpovídá nárokům kladeným našimi trenéry. Jednou do budoucna by mohl být nástupcem Ondřeje Kúdely, který má taky svůj věk, ale věřím, že dojde ještě k dalšímu prodloužení smlouvy. Ale musíme myslet na to, co bude jednou v éře po nejlepším českém stoperovi, kterým Ondra v tuto chvíli je. Myslíme si, že Aiham Oussa bude mít Slavii do nabídnout,“ prohlásil šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

„Ten přestup byl pro Slavii za velmi výhodných podmínek, mám z něj velkou radost,“ dodal Tvrdík. Přestup kapitána švédské reprezentace do jednadvaceti let podle odhadů přišel klubovou kasu zhruba na 300 tisíc eur, tedy 7 milionů korun. Sám jednadvacetiletý Švéd, který v uplynulé sezóně nastupoval v dresu druholigového GAIS Göteborg, považuje angažmá v Edenu za splněný sen.

„Pocity jsou úžasné, splnil se mi sen. Vím, že Slavia je opravdu velký tým, hraje skvělý fotbal. Myslím si, že mi to bude sedět. V posledních letech pod trenérem dosáhla vynikajících úspěchů. Takže jsem velmi rád,“ prohlásil pro klubový web a dodal, že jeho ambice je nejen rozvíjet se po fotbalové stránce, ale i po osobnostní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Moje osobní ambice s týmem je pořád vyhrávat, jít zápas po zápase a zkusit získat trofeje. To je ta nejdůležitější věc! A já osobně se chci dál rozvíjet jako hráč, lídr a člověk. Den za dnem, trénink za tréninkem, zápas za zápasem. Snažit se dosáhnout vrcholu,“ dodal rodák z Mölndalu.

Kačarabovo hostování prodlouženo

V Edenu bude pokračovat i Taras Kačaraba, jehož hostování bude pokračovat i v podzimní části soutěže. Poté bude mít Slavia možnost uplatnit přestupovou opci. „Myslíme si, že se Taras velmi zlepšuje a dnes už naplňuje očekávání trenérů. Věříme, že jestli trend jeho rozvoje bude pokračovat tímto směrem i nadále, uplatníme opci a v lednu dojde k definitivnímu přestupu,“ dodal Tvrdík.

Zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha, slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka