Nejdůležitější bylo připravit se v hlavě, prohlásil Kadeřábek. Jak prožíval první minuty na turnaji?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Šlo o jeho vůbec první minuty na turnaji, přesto je zvládl suverénně a dopomohl českému národnímu týmu k osmifinálovému vítězství. Obránce Pavel Kadeřábek, který nahradil v základní sestavě vykartovaného Jana Bořila, přiznává, že před utkáním s Nizozemskem cítil nervozitu.

„Šel jsem na turnaji poprvé do hry, ostrý zápas jsem nehrál měsíc a pět dní, takže to nebylo nic jednoduchého. Kluci z mančaftu mě ale podrželi. Na začátku jsem nějakou nervozitu cítil, ale po pár minutách všechno opadlo a cítil jsem se skvěle,“ přiznal pro kamery České televize. Podle obránce, který na klubové úrovni hájí barvy německého Hoffenheimu byla právě psychika nejdůležitějším prvkem.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ze všeho nejdůležitější bylo připravit se v hlavě. Když nehrajete, vypadnete z rytmu. Fyzicky se samozřejmě nějak udržujete, ale zápas nic nenahradí. Po pěti minutách jsem si v duchu říkal, že pokud vydržím celý zápas, tak klobouk dolů přede mnou… Ale ta hlava je nejpodstatnější,“ míní devětadvacetiletý odchovanec pražské Sparty. Ten obvykle nastupuje na pravé straně, přesto dokázal i vlevo podat skvělý výkon.

„Je to samozřejmě něco jiného, vpravo mi to sedí víc, cítím se tam komfortněji. Ale trenérovi jsem už před turnajem říkal, že nastoupím kdekoliv. Vykartoval se Honza Bořil, šel jsem na jeho místo a zápas se mně, myslím, povedl. Hrát přes nohu není nejpříjemnější, ani jsem neútočil tolik, jako když jsem vpravo,“ pokračuje téměř padesátinásobný reprezentant, který si za Česko zahrál i v mládežnických kategoriích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Celkově jsem myslím úlohu splnil a Dumfriese do ničeho nepustil,“ komentoval svůj výkon proti hráči PSV Eidhoven. „Sledoval jsem jeho výkony v základní skupině Eura, je to neúnavný jezdec, ale obešel mě jenom jednou v první půli,“ dodává. Naopak sám Kadeřábek se v druhé půli dostal do velké šance.

Střelu na zadní tyč jsem obalil celkem dobře, bohužel jsem to nezvedl právě přes nohu bránícího Dumfriese. Velká škoda, gólman šel na druhou stranu a pokud bych to trefil trochu výš, ani ten Dumfries by na střelu už nedosáhl. Můj gól by byl taková třešnička. Ze všeho nejdůležitější je ale naše vítězství. Jsem šťastný, že jsme u toho mohl být,“ zakončil.

zdroj: FAČR, ČT Sport, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování