Nejdražší zboží z kádru Viktorie Plzeň, jak si fotbalisté na trhu stojí?

i Foto: expres.cz
                   

Fotbalistům Viktorie Plzeň se nakonec titul obhájit nepodařilo. Suverénní Slavia Praha nenechala nic náhodě a rozhodla o svém prvenství s předstihem jednoho utkání. Ačkoli za sebou Západočeši mají sezónu, v níž nedokázali vystoupat na vrchol žádné domácí soutěže a v Evropě svými výkony také příliš neoslnili, tržní cena většiny fotbalistů z jejich kádru se přeci jen zvýšila. Jak si momentálně stojí ti nejlukrativnější hráči z viktoriánské kabiny a který z nich by mohl v letním přestupovém období naplnit klubovou kasu?

Lukáš Hejda a Roman Procházka – 45 milionů korun

O pátou příčku se dělí obránce Lukáš Hejda a záložník Roman Procházka. Prvně jmenovaný tvoří stoperskou dvojici s Romanem Hubníkem a pro Pavla Vrbu jsou oba dva naprosto nepostradatelní. To se v letošním ročníku potvrdilo, protože Hejda i Hubník se potýkali s vleklými zraněními a když nenastoupili, bylo to na herním projevu Viktorie opravdu znát.

Roman Procházka se do kádru Plzeňanů připojil teprve v létě a za tu dobu už si stihl vybudovat pověst kvalitního záložníka s citem dostat se do gólových příležitostí, což potvrdil šesti brankami v domácí nejvyšší soutěži a také jedním střeleckým zářezem v Lize mistrů. Ve Fortuna lize odehrál 23 zápasů a rozhodně o něm bylo slyšet.

Jakub Brabec – 46,2 milionů korun

Jakub Brabec je v našem seznamu tak trošku neoprávněně, protože na soupisce Viktorie se objevil teprve v zimě a to ještě na hostování. Momentálně je hráčem belgického Genku, kde i přes skvělý začátek postupně vypadl ze základní sestavy a nakonec pro něj nezbylo místo ani na lavičce. Po krátkém vystoupení v tureckém Rizesporu zamířil do Plzně, ačkoli je považován za odchovance pražské Sparty, což mu někteří fanoušci dodnes nemohou zapomenout. Zasáhl do osmi ligových utkání, z nichž sedmkrát se objevil v základní sestavě. Za to ovšem vděčí hlavně absenci zraněného Romana Hubníka.

Jan Kopic – 51,4 milionů korun

Historie Jana Kopice se opírá o dvě slavná města známá z českých filmů minulého století. Narodil se v Pelhřimově (všichni známe hlášku Rudolfa Hrušínského z filmu Vesničko má, středisková) a jeho první fotbalové kroky vedly přes FK Humpolec, kam se v komedii Marečku, podejte mi pero odstěhoval student Hliník. Kopic nakoukl mezi elitu v barvách Jablonce a nyní už čtyři sezóny patří mezi tahouny plzeňské Viktorie. Jeho tržní hodnota se vysoko drží dlouhodobě.

Michael Krmenčík – 102,8 milionů korun

Západočeská kometa do elitní české soutěže vlétla jako uragán a okamžitě na sebe upoutala pozornost zahraničních klubů. Skvělou práci odváděla také v reprezentaci. Nebýt zranění kolene, mohl Krmenčík v téhle chvíli působit jinde. Bohužel se ale ještě před zimní přestávkou musel podrobit operaci a do tréninkového procesu se vrací až nyní. Zůstane v Plzni, nebo rovnou odejde hledat nové výzvy?

Patrik Hrošovský – 128,5 milionů korun

Na prvním místě nemůže být nikdo jiný než slovenský záložník a nástupce Pavla Horvátha Patrik Hrošovský. Právě on se výrazně podepsal na všech úspěších Plzně v posledních letech a jeho ztráta bude určitě citelně bolet. Nicméně je více než jasné, že Hrošovský bude v létě měnit dres a zamíří do zahraničí. A vedení klubu si s jeho odchodem přijde na opravdu slušné peníze.

Foto: expres.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články