Nejdražší přestupy v historii České republiky

i Foto: football.london
                   

Čeští fotbalisté se v zahraničních velkoklubech uchytí jen zřídkakdy, to si bohužel musíme přiznat. I tak se ovšem v minulosti urodilo několik skvělých přestupů, na nichž si tuzemské celky pořádně namastily kapsy. Pokud sledujete aktuální dění na přestupovém trhu, určitě tušíte, který hráč se momentálně usadil na samotném vrcholu tohoto žebříčku. Kdo však skončil v těsném závěsu za ním?

5. místo – Milan Baroš

Odchovanec ostravské fotbalové školy poprvé zamířil do světa ve dvaceti letech a rovnou tím překonal rekord české nejvyšší soutěže. Slavný Liverpool za něj totiž v roce 2002 vyplatil Baníku neskutečných 190 milionů korun. V červeném dresu s typickým nápisem Carlsberg na hrudi pak rodák z Valašského Meziříčí vyhrál Anglický ligový pohár a vzápětí i Ligu mistrů. Působil také v klubech jako Aston Villa, Olympique Lyon, Portsmouth, Galatasaray, Antalyaspor a na sklonku kariéry se vrátil zpátky do Ostravy, kde stále patří mezi rozdílové hráče.

4. místo – Bořek Dočkal

Jednatřicetiletý odchovanec Slavie spojil většinu své kariéry s konkurenční Spartou. Právě díky angažmá v historicky nejslavnějším klubu České republiky se o něm začalo hovořit v souvislosti s přesunem do zahraničí. Ačkoli zájem o fotbalistu pramenil z vícero zdrojů, a rozhodně nešlo o podřadné evropské soutěže, šikovný záložník se nakonec rozhodl pro odchod do Číny. Zlákala jej totiž vidina ohromných výdělků a Sparta na tento transfer z roku 2017 nakonec kývla, díky čemuž jí do klubové pokladny přistálo 220 milionů korun.

3. místo – Alex Král

Kučeravý mladík, jenž svým vzezřením připomíná slavného Davida Luize, prožil ohromný rok 2019. V lednu nejprve přestoupil z Teplic do Slavie, kde se prakticky okamžitě usadil v základní sestavě. Výrazně pomohl k zisku ligového titulu i úspěšnému tažení Evropskou ligou. Dařilo se mu i na poli reprezentačním, proto o něj projevil zájem ruský velkoklub Spartak Moskva. Ten poslal sešívaným nabídku, která se neodmítá. Král tedy v září skutečně měnil barvy, přičemž stál ohromných 315 milionů korun.

2. místo – Tomáš Rosický

Statistikám dlouhá léta kraloval někdejší záložník a současný generální ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický, po němž v dobách rozkvětu sáhla německá Borussia Dortmund. Neváhala kvůli němu zaplatit 504 milionů korun, což se ve výsledku ukázalo jako správné rozhodnutí. Rosický pomohl vyhrát bundesligu i Pohár UEFA, následně si vysloužil přesun do Arsenalu. Tam ovšem laboroval s častými zdravotními problémy, kvůli čemuž byl častým terčem posměchu.

1. místo – Tomáš Souček

Určitě si teď říkáte, že na změnu v historických tabulkách je ještě poměrně brzy. Záložník Tomáš Souček totiž do West Hamu odešel zatím na hostování, ze kterého Slavia vytěží 115 milionů korun. Dalších 425 milionů na ni čeká v případě, že se klub udrží mezi elitou v anglické Premier League. I tak se ale nemůžeme ubránit nadšení a pocitu, že tohle prostě vyjde. Souček je totiž skromný muž, který svým talentem českou ligu už dávno přerostl a těžko si představit jiného hráče, jenž by si přestup zasloužil víc.

Foto: football.london

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jaké předměty nechávat v mrazu v autě, pokud je chcete ještě někdy použít
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejlepší MANPADS jsou polské, mají až o 40 % silnější hlavice než ostatní a sestřelí i moderní ruské letouny
Události247.cz
Události247.cz
Rozdíly v českých regionech: Pražácí žijí dlouho a na vysoké noze, jinde už tomu tak není
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší