Nejdražší cizinci Fortuna ligy

                   

Zástupy skvělých cizinců Fortuna ligy se po odchodu afrického dua stoperů ze Slavie Simona Deliho a Michaela Ngadeu či plánovaném přesunu Patrika Hrošovského do belgického Genku značně ztenčily. I tak ovšem v českých vodách stále působí řada fotbalistů, jejichž tržní hodnota je opravdu snová. Víte, jak si v této disciplíně aktuálně stojí zahraniční hráči ve službách tuzemských klubů?

6. místo – Dávid Hancko

AC Sparta Praha se během letního přestupového období dle očekávání věnovala přivádění nových posil na všechny pozice. Jednou z posledních akvizic letenského celku se stal slovenský mládežnický reprezentant Dávid Hancko, kterému je sice teprve jednadvacet let, jeho cena už se ovšem vyšplhala na ohromných 2,5 milionu eur. V drtivé většině zápasů dosud nastupoval jako stoper, poradí si ovšem i na kraji zálohy. Ve Spartě je tak po Costovi druhým univerzálem, jehož může Václav Jílek využít na vícero postech. Brzy nejspíš dostane svou šanci, jelikož Costa i Štětina na stoperských pozicích hrají žalostně. V České republice ovšem bude pouze jeden rok. Na tak dlouhou dobu jej uvolnila italská Fiorentina pouze formou hostování.

5. místo – Florin Nita

Stejnou tržní cenou jako Dávid Hancko momentálně disponuje také další hráč Sparty, rumunský brankář Florin Nita. Na pátou příčku jsme jej ovšem zařadili proto, že vzhledem k vysokému věku (32 let) už jeho hodnota nijak výrazněji neporoste. Na hřišti navíc není nijak výrazný, ačkoli je na něj bezpochyby spolehnutí.

4. místo – Peter Olayinka

Ze Sparty plynule přecházíme do kádru pražské Slavie. Ta má k dispozici Nigerijce Petera Olayinku, jehož tržní cena je momentálně 2,75 milionu eur, ačkoli vzhledem k jeho nízké herní vytíženosti nechápeme, jak to ofenzivní záložník vlastně dokázal. Jindřich Trpišovský sází na úplně jiné koně a proto Olayinka postupně zapadl do ligového průměru. Na hřiště se dostává jen sporadicky.

3. místo – Nicolae Stanciu

A ve Slavii ještě na chvíli zůstaneme. Ta má totiž na soupisce rumunského koně Nicolae Stanciu, který v rámci české ligy vyměnil dres městských rivalů. Ve Spartě neuspěl a odešel jako spráskaný pes. Slavie by mu herně měla sedět mnohem lépe, zatím své kvality víceméně potvrzuje, i když má bezpochyby na víc. Jeho tržní hodnota se pohybuje na hranici 3,5 milionu eur.

2. místo – Nikolaj Komličenko

Stříbrná příčka patří historicky nejlepšímu střelci české nejvyšší soutěže Nikolaji Komličenkovi, který je jedním z největších klenotů mladoboleslavské mašiny. Společně s Danielem Pudilem a Markem Matějovským tvoří základní kostru klubu, jemuž se v posledních době daří i na mezinárodní scéně. Pokud rodák z Ruska nakonec odejde za lepším, vedení Boleslavi za něj obdrží minimálně 3,5 milionu eur.

1. místo – Guélor Kanga

Gabonský záložník Guélor Kanga je stěžejní postavou pražské Sparty a zároveň snad jediný fotbalista, kterému se ve zmíněném klubu daří. Stejně jako Komličenko se Stanciem podle odhadů stojí 3,5 milionu eur, což je momentálně lákavá suma hlavně pro turecký Trabzonspor. Opustí Kanga legie cizinců v českých barvách? To ukáží následující dny.

Foto: mebform.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství