Nejdražší čeští fotbalisté historie (4.část)

i Foto: planetfootball.com
                   

Máme tu pro vás další pokračování naší série o nejdražších fotbalistech z České republiky. Prvních devět hráčů jsme vám představili již v předchozích dílech. Troufnete si odhadnout, jaká další jména se zde objeví?

8. místo – Patrik Schick

Třiadvacetiletý útočník Patrik Schick momentálně zažívá skutečně plodné období své sportovní kariéry. Ještě nedávno to vypadalo, že jeho dny v AS Řím jsou nadobro sečteny a v české reprezentaci se mu také dvakrát nedařilo. A nyní? V Římě svými výkony nakonec přesvědčil, že má stále co nabídnout. V dresu národním týmu všechny diváky ohromil při posledních kvalifikačních duelech o EURO. Střelec by v našem seznamu mohl být ještě výš, jenže veškeré částky za jeho dřívější přestupy ještě nebyly vyplaceny.

Odchovanec Sparty, který do zahraničí zamířil po povedeném hostování v kádru pražských Bohemians roku 2016, přestoupil ještě téhož roku do Sampdorie Janov. Tam po jednom roce upoutal pozornost vedení AS Řím, která se se Sampdorií dohodla na přestupové částce třiceti milionů eur. Kluby se však ve smlouvě zároveň dohodly, že k vyplacení dvaceti milionů eur ze zmíněné částky dojde až v roce 2020, tudíž má Schick aktuálně na kontě přestupy za 18 milionů eur a patří mu osmé místo v našem žebříčku. Příští rok se ovšem posune výrazným způsobem vzhůru.

7. místo – David Rozehnal

Dnes již bývalý fotbalový obránce David Rozehnal započal svou bohatou sportovní cestu v SK Sigma Olomouc. Po čtyřech letech v tamním A-týmu se vydal na své první zahraniční angažmá v belgických Bruggách. Při pohledu na Rozehnalův životopis vás určitě napadne, že díky svému povolání mohl v životě hodně cestovat a objevovat různé kouty světa. Proč? Působil také v Paris Saint-Germain, Newcastle United FC, SS Lazio, Hamburger SV, Lille OSC a naposledy KV Oestende. Na kontě má titul z belgické ligy, belgického poháru, dva triumfy ve francouzském fotbalovém poháru, italský fotbalový pohár a také prvenství ve slavné Ligue 1.

Dařilo se mu také v reprezentace, které svými výkony přispěl k senzačnímu třetímu místu na mistrovství Evropy 2004. Do České republiky se jako aktivní fotbalista již nikdy nevrátil, rozloučil se v zahraničí. Právě štace z ciziny jej vynesli na sedmou příčkou tohoto žebříčku a celkovou částkou 18,9 milionů eur, kterou za něj kluby dohromady utratily.

6. místo – Jiří Jarošík

Jednačtyřicetiletý bývalý obránce a také příležitostný defenzivní záložník patří k jedné z nejvýraznějších tváří, kterou do světa za poslední roky vypustila pražská Sparta. Po sedmi letech v jenom z nejlepších českých celků se fotbalista vydal na svou první zahraniční anabázi do ruského CSKA Moskva. Tam vydržel dva roky, během nichž na sebe upoutal pozornost mnohem významnějších světových klubů. Zájem londýnské Chelsea pro něj byl naprosto zlomový, do jejích služeb přestoupil za ohromných 12 milionů eur!

Vydržel tam ovšem pouze jeden rok, poté se stěhoval do Celticu Glasgow za cenu trojnásobně nižší. Dále se objevil také v kádru Křídel Sovětů Samara, Realu Zaragoza či Deportiva Alavés. Na dva roky se také vrátil domů do Sparty, kariéru v jejích službách ovšem neukončil, jelikož mu tamní vedení nenabídlo novou smlouvu. Jeho cena na přestupovém trhu za celý život činí 19,5 milionů eur. Momentálně se fotbalu věnuje už jen amatérsky a pro zábavu.

Foto: planetfootball.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články