Nedokážu si vysvětlit tak špatnou hru, přiznal Vrba po porážce s Plzní. Jak hodnotil vyloučení Krejčího?

Vlažné výkony pražské Sparty v nadstavbě pokračují. Svěřenci Pavla Vrby si ve Štruncových sadech nepřipsali jedinou střelu na bránu a zaslouženě prohráli.

i Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Sparta po druhé za sebou v nadstavbové části ztratila body. Po vlažném výkonu a dělbě bodů proti Hradci Králové si svěřenci trenéra Pavla Vrby neporadili ani s Viktorií Plzeň. Ta šla do vedení již po osmi minutách hry zásluhou Jeana-Davida Beauguela, o třináct minut později navíc navýšil rozdíl Milan Havel. Sparta mohla využít přesilovky, ve 26. minutě byl totiž po ostrém faulu vyloučen domácí Milan Havel.

Jenže skórovali opět domácí, po volném kopu se prosadil Lukáš Hejda. Letenští se nadechovali k aktivnějšímu výkonu na začátku druhé půle, avšak jejich snažení utnula další červená karta. Po druhém žlutém napomenutí opustil hřiště také hostující Ladislav Krejčí. Plzeň zvládla odvracet útoky Sparty až do závěrečného hvizdu a svěřenci Pavla Vrby si tak připisují pátou porážku v ročníku.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Poprvé v sezóně navíc ani nevystřelili na soupeřovu bránu. „My jsme doopravdy odehráli utkání, kdy nás Plzeň ve všem převyšovala. Zápas rozhodla v prvním poločase. Trestali nás za nedůraz a neschopnost dostat se v útočné fázi do nějakých zajímavých situací. Při standardních situacích a situacích v útočné fázi byli výrazně lepší. Zaslouženě vedli 3:0 a dá se říct, že zápas kontrolovali celé utkání,“ komentoval na stránkách klubu trenér Vrba.

Vrba: Měl jsem Wiesnera vystřídat dřív

Ten zároveň přiznal, že příčiny špatného výkonu nezná. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsme odehráli tak špatné utkání. Plzeň byla výrazně lepší než Sparta v osobních soubojích, v důrazu, ve standardních situacích,“ doplnil osmapadesátiletý stratég, který se rovněž vyjádřil k matnému výkonu obránce Tomáše Wiesnera. „Je pravda, že odehrál velmi zvláštní utkání. Od začátku se nechytil,“ hodnotí zkušený trenér.

Honí se vám hlavou cokoliv, ale já jsem věřil, že se může chytit. Moc možností kromě Sáčka jsme neměli. Vydržel jsem skoro po poločasu. Byla to moje chyba, že jsem ho nevystřídal dřív,“ nastínil Vrba s odkazem na své střídání z 38. minuty zápasu. Bývalý kouč národního týmu nebo bulharského Ludogorce Razgrad zároveň okomentoval také vyloučení Ladislava Krejčího.

Krejčího vyloučení? Chyba, ví Vrba

Určitě je to chyba. Můžete hrát dlouho přesilovku, my se necháme vyloučit a počet hráčů srovnáme. Je to chyba,“ zakončil Vrba, který se nyní musí soustředit na povzbuzení mužstva do dalších dní. Již ve středu totiž na Letnou zamíří Slovácko, v neděli se pak jeho svěřenci utkají v Edenu s pražskou Slavií. Klíčové utkání pak čeká Spartu příští středu, kdy je na programu odložené finále českého poháru na půdě Slovácka.