Nečekaný tah Newcastlu. Eddie Howe si vyhlédl nejnenáviděnějšího hráče Liverpoolu

Anglický Newcastle United musí řešit nečekaný problém. Po odchodu Martina Dúbravky do Manchesteru United a zranění Karla Darlowa mu totiž schází brankářská dvojka.

i Zdroj fotografie: Liverpool
                   

Zlepšující se výkonnost, stabilita ve středu pole a progresivní styl hry. Anglický Newcastle je černým koněm letošního ročníku Premier League, což dokázal již v minulých kolech. Po vyrovnané partii s Manchesterem City se totiž nezalekl ani Liverpoolu, proti kterému mu bodový zisk utekl až v osmé minutě nastavení. Jedním ze strůjců současných úspěchů je brankář Nick Pope, který si svými výkony hlasitě řekl o místo v národním týmu.

Jenže při zranění Popa nastává problém. Trenér Eddie Howe totiž v současné době nemá za třicetiletého brankáře adekvátní náhradu. Newcastle v létě opustil Martin Dúbravka, který se přesunu do Manchesteru United a další z brankářů Karl Darlow se na posledním tréninku zranil. Vzhledem ke konci letního přestupového okna se klub ze St. James Parku musí poohlížet na trh volných hráčů.

iZdroj fotografie: Liverpool

Právě tam si vyhlédl devětadvacetiletého brankáře Lorise Kariuse, který má za sebou působení v Mainzu, Besiktasi nebo Unionu Berlín. Nejvíce však proslul špatnými výkony v barvách Liverpoolu, které vyvrcholily dlouho skloňovanými chybami ve finále Ligy mistrů. Němec tehdy hodil míč při rozehrávce přímo do Karima Benzemy, který touto brankou rozhodl. Po utkání se stal doslova nejnenáviděnějším mužem v Liverpoolu a výhrůžky smrti jemu a jeho dětem musela řešit tamní policie.

Karius: Mentálně jsem udělal krok kupředu

Sám Karius však přiznává, že je v současné době na novou výzvu připravený. „Dostávám se do skvělé formy a jsem připravený. Trénoval jsem celý rok na nejvyšší úrovni v jednom z nejlepších týmů na světě. Podařilo se mi udělat psychicky velký krok kupředu. Pracoval jsem na sobě a podařilo se mi mentálně obrnit a posílit, což je jedním z důvodů proč se těším na to, co přijde,“ uvedl pro Chronicle Live.

V současné době jsem volným hráčem a je na mně kde se rozhodnu působit. Je to pro mě nová situace, na kterou se těším. Nové výzvy přicházejí, ale to je vždycky dobrým znamením. Já jsem na ně mentálně a fyzicky připravený,“ dodal Karius, jehož přesun do Newcastlu je podle britských médií doslova na spadnutí.

Měl by Karius dostal šanci v Premier League?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články