Nečekaná právní bitva. Proč Cristiano Ronaldo žaluje svůj bývalý klub?

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo je připravený rozpoutat soudní spor se svým bývalým klubem. Co mu vadí a jaké finanční odškodnění žádá?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Těžké časy. Tak by se daly shrnout poslední měsíce z fanoušků italského Juventusu. Série pohrom začala již letos v zimě, kdy italské úřady prověřovaly nesrovnalosti v účetnictví turínského klubu a nalezly řadu pochybností. Svaz proto udělil prvnímu týmu mimo finanční pokutu trest ve formě odečtu deseti bodů a zákazu účasti v nadcházejícím ročníku evropských pohárů. Před několika týdny se proti klubu obrátila někdejší letitá opora a loňský kapitán Leonardo Bonucci.

Juventus totiž nadále se zkušeným stoperem nepočítal, sám Bonucci však toužil v Turíně zůstat. Vedení šestatřicetinásobného mistra však Itala vyřadilo z kádru, zabránilo mu trénovat s prvním týmem a neodjel ani na předsezónní přípravu. Až poté šestatřicetiletý obránce kývnul na předčasné ukončení smlouvy a přesunul se do německého Unionu Berlín. Juventus však svým jednáním porušil kolektivní smlouvu mezi italskou fotbalovou federací, Serii A a italskou hráčskou asociací – a podle Football Italia bude muset čelit žalobě.

iZdroj fotografie: Reuters

Nyní musí Stará dáma řešit další mimofotbalové potíže. Zdroje italského deníku La Gazzetta dello Sport totiž hovoří o tom, že klub se chystá zažalovat také portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo. Ten v klubu působil mezi lety 2018 a 2021 před svým přesunem do Manchesteru United. Portugalec byl tehdy nejlépe placeným hráčem celé soutěže a mánie spojená s jeho jménem zasáhla celý italský fotbal. Ronaldo během tří ročníků zaznamenal ve 134 utkáních 101 branek a 22 asistencí a patřil k ústředním postavám svého celku.

Ronaldo chce půl miliardy

Jenže jak se nyní ukazuje, za své služby dosud nedostal plně zaplaceno. Osmatřicetiletý útočník žádá, aby mu bylo vyplaceno zhruba 20 milionů eur, tedy zhruba půl miliardy korun. Právě to je částka, kterou Juventus Ronaldovi slíbil za odklad vyplácení jeho mzdy v prvních měsících koronavirové pandemie. Jenže částka nakonec k portugalskému kanonýrovi nedoputovala – a důvod je prostý.

iZdroj fotografie: Reuters

Suma je totiž součástí prapodivných administrativních manévrů Juventusu spojených s platy hráčů, které byly důvodem loni propíraných nesrovnalostí v účetnictví. Portugalec přesto na částce trvá. „Ronaldo již o situaci hovořil s turínskou prokuraturou a rozhodl se jednat,“ píše La Gazetta dello Sport. Aktuálně druhý celek Serie A tak zřejmě čekají další potíže.

Měl by Juventus zaplatit Cristianu Ronaldovi slíbenou částku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články