Návrat reprezentanta. Mladá Boleslav ulovila v Itálii ex-slávistický talent

                   

Když v létě 2018 za zhruba 100 miliónů korun přestupoval do italské Brescie, rozhodně si svůj osud na Apeninském poloostrově takto nepředstavoval. S Rondinelle, jak se klubu přezdívá, sestoupil do Serie B, v letošní sezóně navíc zasáhl jen do dvou utkání. I proto se rozhodl pro návrat do české nejvyšší soutěže a formou půlročního hostování posílí Mladou Boleslav, bojující o záchranu.

„Konečné rozhodnutí padlo v poslední lednové neděli a v následujícím pondělí už jsem trénoval v Boleslavi. Především chci pravidelně hrát. Udělám maximum pro zlepšení jejího postavení v ligové tabulce. Viděl jsem její poslední dva ligové zápasy a bylo zřejmé, že se herně zvedá. Chci se o tu šanci poprat,“ prohlásil sedmadvacetiletý záložník pro klubový web.

iJaromír Zmrhal (vpravo) po boku Vladimíra Coufala. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

S Mladou Boleslaví, která je aktuálně v tabulce až na šestnácté pozici, ho však čeká tuhý boj o záchranu. Kouč Karel Jarolím však věří, že odchovanec pražské Slavie pomůže nejen klubu z města automobilů pomohl k záchraně, ale vrátí se i do barev národního týmu. „Věřím, že má na to, aby se do reprezentace prosadil, bude samozřejmě záležet na něm i na nás, abychom předváděli slušný fotbal,“ prohlásil pro fkmb.cz Jarolím.

„Jsem přesvědčený, že je to vhodný typ do našeho mužstva a že budeme schopní si pomoct navzájem, my jemu a on nám, a že naše spolupráce bude užitečná. Je to rychlostní typ, pracovitý kluk s dobrým charakterem. Jsem proto přesvědčený, že jak v kabině, tak na hřišti se stane platným hráčem,“ pokračuje pro klubový web na adresu Zmrhala, který v dresu sešívaných pozvedl nad hlavu jak dva mistrovské tituly, tak dva klubové poháry.

iZdroj fotografie: Reuters
Karel Jarolím vydržel na lavičce české fotbalové reprezentace dva roky. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Karol Kisel, který patří do týmu agentů sedmadvacetiletého záložníka věří, že právě angažmá u Severočechů bylo nejlepší možnou volbou. „Jsme rádi, že se nám společným úsilím povedlo domluvit toto hostování. Věříme, že pomůže boleslavskému klubu svojí kvalitou a zkušenostmi dostat se v ligové tabulce na vyšší příčky a pod trenérským vedení panem Jarolímem se dostane do českého národního týmu na EURO, což je pro Jaromíra Zmrhala velká výzva v kariéře,“ zakončil pro fkmb.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka