Návrat reprezentanta. Mladá Boleslav ulovila v Itálii ex-slávistický talent

                   

Když v létě 2018 za zhruba 100 miliónů korun přestupoval do italské Brescie, rozhodně si svůj osud na Apeninském poloostrově takto nepředstavoval. S Rondinelle, jak se klubu přezdívá, sestoupil do Serie B, v letošní sezóně navíc zasáhl jen do dvou utkání. I proto se rozhodl pro návrat do české nejvyšší soutěže a formou půlročního hostování posílí Mladou Boleslav, bojující o záchranu.

„Konečné rozhodnutí padlo v poslední lednové neděli a v následujícím pondělí už jsem trénoval v Boleslavi. Především chci pravidelně hrát. Udělám maximum pro zlepšení jejího postavení v ligové tabulce. Viděl jsem její poslední dva ligové zápasy a bylo zřejmé, že se herně zvedá. Chci se o tu šanci poprat,“ prohlásil sedmadvacetiletý záložník pro klubový web.

iJaromír Zmrhal (vpravo) po boku Vladimíra Coufala. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

S Mladou Boleslaví, která je aktuálně v tabulce až na šestnácté pozici, ho však čeká tuhý boj o záchranu. Kouč Karel Jarolím však věří, že odchovanec pražské Slavie pomůže nejen klubu z města automobilů pomohl k záchraně, ale vrátí se i do barev národního týmu. „Věřím, že má na to, aby se do reprezentace prosadil, bude samozřejmě záležet na něm i na nás, abychom předváděli slušný fotbal,“ prohlásil pro fkmb.cz Jarolím.

„Jsem přesvědčený, že je to vhodný typ do našeho mužstva a že budeme schopní si pomoct navzájem, my jemu a on nám, a že naše spolupráce bude užitečná. Je to rychlostní typ, pracovitý kluk s dobrým charakterem. Jsem proto přesvědčený, že jak v kabině, tak na hřišti se stane platným hráčem,“ pokračuje pro klubový web na adresu Zmrhala, který v dresu sešívaných pozvedl nad hlavu jak dva mistrovské tituly, tak dva klubové poháry.

iZdroj fotografie: Reuters
Karel Jarolím vydržel na lavičce české fotbalové reprezentace dva roky. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Karol Kisel, který patří do týmu agentů sedmadvacetiletého záložníka věří, že právě angažmá u Severočechů bylo nejlepší možnou volbou. „Jsme rádi, že se nám společným úsilím povedlo domluvit toto hostování. Věříme, že pomůže boleslavskému klubu svojí kvalitou a zkušenostmi dostat se v ligové tabulce na vyšší příčky a pod trenérským vedení panem Jarolímem se dostane do českého národního týmu na EURO, což je pro Jaromíra Zmrhala velká výzva v kariéře,“ zakončil pro fkmb.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení