Návrat legendy! Plzeň nikdy neodmítnu, hlásí záložník, který s Viktorií získal dva tituly. Pomůže jí opět do Ligy mistrů?

Po čtyřech letech se do Štruncových sadů vrací rychlonohý záložník, který pamatuje bitvy Plzně s Barcelonou a AC Milán v základní skupině Ligy mistrů. Když se mu vedení Viktorie nyní ozvalo, nemusel dlouho přemýšlet. V příští sezóně opět bude z levého křídla provětrávat obrany soupeřů.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

V uplynulé sezóně Václav Pilař v Jablonci ukázal, že na mezinárodní scéně stále dokáže velké věci. Z levého křídla provětrával obrany všech soupeřů. Skóroval proti Celtiku a Kluži a výrazně pomohl Severočechům k remízám s Alkmaarem a Randers. Svými výkony zaujal Adolfa Šádka, který mu nabídl návrat „domů“.

„Jde do známého prostředí a i my víme, co od něj můžeme čekat. Pořád je velmi rychlým typem hráče, což dokázal například v podzimních duelech Evropské konferenční ligy. Je nepříjemný pro jakoukoli obranu. Navíc v něm cítím obrovskou motivaci porvat se znovu o účast v pohárech,“ uvedl pro klubový web generální ředitel Plzně.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Zkušeného záložníka, který po odchodu z Viktorie oblékal dres Olomouce a Jablonce, nemusel dlouho přemlouvat. Když se mi Viktorka asi před týdnem ozvala, nebylo o čem přemýšlet. V Plzni se prostě cítím jako doma a miluju to tady. Mám obrovskou chuť pomoci Viktorce znovu do Evropy. Jednání byla jednoduchá a rychlá, měl jsem od začátku jasno. V Jablonci jsem byl moc spokojený, chovali se tam ke mně krásně hlavně po lidské stránce, ale jakmile se mi ozval pan Šádek, bylo rozhodnuto,“ poznamenal Pilař.

Plzeň? Tu nikdy neodmítnu

Rodák z Chlumce nad Cidlinou věří, že postup do základní skupiny Ligy mistrů není pro Plzeň nesplnitelný cíl. Viktorka byla v pohárech vždycky strašně silná a věřím, že se nám to podaří znovu. Tým má velkou sílu, což dokázal v této sezoně a já jsem rád, že tady teď mohu být zase u toho. Kdo mě zná tak ví, že mám velké ambice a budu je mít do chvíle, než mi někdo řekne, ať si sednu na zadek. A nejdůležitější pro mě je jít do klubu, který to má úplně stejně. Ve Viktorce se mi to zase plní. Jsem zpátky v týmu, který miluju a nikdy jej neodmítnu,“ dodal Pilař.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články