Návrat hvězdy Barcelony do Liverpoolu by byl kontraproduktivní, tuší klubová legenda – SportyŽivě

Návrat hvězdy Barcelony do Liverpoolu by byl kontraproduktivní, tuší klubová legenda

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Návrat ztraceného syna. Britská média spekulují o přestupu Philippe Coutinha zpět na Anfield Road, odkud za 105 miliónů liber (3 miliardy korun) přestoupil před dvěma lety do španělské Barcelony. Podle legendy Liverpoolu Johna Barnese by však byl samotný přestup kontraproduktivní. „No, když jsme měli hráče, jakým byl Coutinho, končívali jsme dvacet bodů za první příčkou,“ vzpomíná pro Sky Sports.
„Proto si myslím, že i když by byl hráč jeho typu povzbuzením ofenzivy a přinášel by góly, zároveň by vytvářel uplně jiný styl hry a tradiční ofenzivní trio Liverpoolu by skórovalo méně,“ dodává na adresu osmadvacetiletého Coutinha. Ten na Anfield Road působil pět sezón, v barvách Liverpoolu však zůstal bez cenné trofeje. Pouhý rok po jeho odchodu pak klub slavil vítězství v Lize mistrů a později i v Premier League.

iTomáš Souček (v modrém) přihlíží radosti domácích fotbalistů Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Podle Barnese, který zářil i v barvách anglické reprezentace a patří k největším osobnostem klubu, je potřeba rovováha, do které Coutinho nezapadá. „Osobně si nemyslím, že je funkční model, aby záložník střílel góly, zatímco trojice útočníků potřebuje také hlavně skórovat a pro své sebevědomí potřebuje dávat stále hodně branek. Vyvrátilo by to ofenzivní rovnováhu,“ pokračuje.

„A Liverpool musí zvládnout získání rovnováhy a harmonie napříč mužstvem, protože to vyhrává zápasy. Proto bych to nedoporučoval v blízké době jakkoliv měnit,“ dodává. „Pokud se Coutinho vrátí, pravděpodobně bude předvádět dobré výkony a bude brilantní, ale ve finále by to nejvíce ovlivnilo právě přední trojici, které by najednou neměla ten stejný vliv na mužstvo,“ doplňuje na adresu tria Mané – Salah – Firmino.

iMohamed Salah v dresu Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Liverpool z posledních tří utkání získal jen dva body a už za týden jej může v předehrávce předskočit Manchester United, který má o utkání méně. Podle Barnese však aktuální tabulka nic neznamená. „V současné době nás Manchester United může překonat, pokud získají bod, ale přemýšlet o to, jak dopadne sezóna je předčasné. Nejsme ani v polovině, může se toho stát spousta a myslím si, že na konci stejně uvidíme bitvu Liverpoolu a Manchesteru City,“ věří.

Klub z hrabství Merseyside je podle něj i přes prohru v Southamptonu a remízy s West Bromem a Newcastlem velmi kvalitní. „Liverpool je stále strašákem ostatních mužstev a jde jen o to, aby opět získal vítěznou mentalitu. Pokud půjdete za bookmakery, neřeknou vám, že Manchester United je favorit. Pro ně je stále favoritem Liverpool a Manchester City, což podle mého soudu o něčem vypovídá,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 75 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy