Návrat Ewertona a úprk Tanka do Slavie? Trpišovský prozradil, jaké má s oběma hráči plány

Oba září v dresu Baníku Ostrava. Zatímco jeden je ve Slezsku na hostování ze Slavie, druhý do Edenu zřejmě brzy přestoupí. Nebo je vše jinak?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Brazilský fotbalista, který je v Baníku na hostování právě ze Slavie, nedělní vzájemné utkání vynechal. Výkony Ewertona ale realizační tým sešívaných bedlivě sleduje. Ewe hraje výborně, pro Baník dobře. Je to typ hráče, který baví lidi a má body,“ poznamenal na pozápasové tiskové konferenci trenér sešívaných Jindřich Trpišovský. Brazilec je se šesti góly druhým nejlepším střelcem Baníku.

Ewerton musí hrát v základu

Kouč aktuálně druhého týmu tabulky také vysvětlil, proč se v nabitém kádru Slavie Ewerton hůře prosazoval. „Jak jsem ho poznal, tak je to kluk, který musí hrát v základní sestavě a musí mít jistotu, že bude nastupovat. Jsou hráči, kterým trochu škodí konkurenční prostředí, on patří do téhle kategorie. Musí se cítit dobře, aby mohl na trávníku předvádět to, co předvádí. Je to skvělý fotbalista, hodí se ale pro určitý styl, musí to být postavené určitým způsobem. Někdo za něj třeba musí i trochu bránit,“ ví trenér červenobílých. Brazilec je v Baníku na hostování do konce aktuální sezony. Do 31. prosince ho ovšem Pražané mohou stáhnout.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Přijde tedy slezský tým o jednoho s nejlepších hráčů? „Ohledně jeho budoucnosti, je tam nabídka ze zahraničního klubu, která byla už vloni v zimě. Ve hře je hodně variant, bude to samozřejmě i o Ewem, co bude chtít. Uvidíme, jak se to vyvine, my ho nebudeme stahovat do přípravy. Jeho budoucnost bude řešit naše sportovní vedení s Baníkem i dalšími případnými zájemci,“ vysvětlil Jindřich Trpišovský a poznamenal, že s Ewertonem měl dobrý vztah.

Je jako Yira Sor

Budoucnost brazilského levého křídla je do jisté míry spojena s útočníkem Baníku Abdoullahim Tankem. Trenér Slavie neskrývá, že by ho rád měl v kádru. „Je to typ hráče, který se mi líbí. Vypadá fakt dobře. Má také obrovskou míru nedostatků, třeba jako Yira Sor, ale je podle mě ještě dál tím, že hrál druhou ligu a je takový odolnější a stabilnější,“ řekl na adresu rychlonohého Nigerijce. Červenobílí se ho pokusili získat již v době, kdy hrál za druholigový Varnsdorf.

Proč tedy kanonýra Slavia nekoupila? „Není možné mít všechny hráče, kádry nejsou nafukovací. Neřekl bych, že o něj máme zájem. Mám ho ve škatulce jako hráče, které sleduji a jednou by měl Slavii co dál. Určitě to ale není tak, že bychom mu teď volali a dávali nabídky. Je to ale hráč, kterého bych si u nás uměl představit a každé kolo ho někdo z nás sleduje,“ prozradil Trpišovský, že přesun z Ostravy do Edenu aktuálně není na pořadu dne.

Zkrat? Trpišovský nechápal

Tanko ovlivnil nedělní souboj Baníku se Slavií, když ve druhém poločase za stavu 2:3 nesmyslně oplácením zboural Douděru. „Překvapil mě tím. Pamatuji si ho trochu z Varnsdorfu, tam nikdy nic takového nepředvedl. Myslím si, že něco takového už nikdy neudělá. Nám to samozřejmě pomohlo, na konci zápasu měl Baník o jednoho hráče méně, navíc rychlého, takže jsme si už nemuseli tolik hlídat náběhové situace. Nevím, co ho k tomu vedlo. Myslím si, že Doudis ho ani faulovat nechtěl, protože v takovýchto prostorech faulovat nechceme. Faul to samozřejmě byl, ale asi nechtěný,“ řekl k vyloučení Trpišovský.

Měl by Baník prodat Tanka již v zimním přestupovém okně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články