Naštvaný Vrba po porážce Sparty promluvil o chybách v defenzivě a fanoušcích

Velký návrat do Štruncových sadů Pavlu Vrbovi nevyšel. Sedmapadesátileté trenér, který s Viktorií Plzeň slavil tři mistrovské tituly, nedokázal ve západočeské metropoli uspět a jeho Sparta prohrála 3:2.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sparta krátce před poločasem prohrávala již o dvě branky po trefách Jeana Davida-Beaguela a Jhona Mosquery, ve 41. minutě však dokázal snížit David Moberg Karlsson. V 56. minutě navýšil vedení Viktoriánů Jan Sýkora. Sparťanská odpověď však dorazila až krátce před závěrečným hvizdem, kdy se prosadil hostující Václav Drchal a Letenští si tak připisují první porážku v ligovém ročníku.

Viditelně naštvaný byl po utkání hostující trenér Pavel Vrba, kterému návrat do Štruncových sadů nevyšel. „Udělali jsme spoustu chyb v defenzivě. Měli jsme dost nedostoupených prostorů i nedohraných situací viz druhý gól. Měli jsme balon pod kontrolou, nezakončili jsme to a z brejku jsme dostali gól. Při druhém gólu složitá rozehrávka a trest. Bylo to několik věcí. V některých situacích jsme měli trochu štěstí, ale potom jsme předvedli špatné řešení situací a soupeř toho využil,“ prohlásil pro klubový web.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzen

Západočechy podle něj k vítězství dotlačili i fanoušci. „Domácí využili domácího prostředí a svých fanoušků, kteří je hnali dopředu. Konečně měl fotbal nějakou atmosféru a oni toho využili. Já bych spíš řekl, že my jsme si mysleli, že hrajeme proti soupeři, který o nic nehraje a že ho po nějaké době udoláme. Byli ve finálních situacích důraznější. Dali tři góly ještě měli další dvě tři situace, kdy nám mohli dát gól,“ přiznává Vrba, který se poprvé o svého působení na lavičce Plzně vrátil do Štruncových sadů jako soupeř.

Já jsem tady zase zažil úžasnou atmosféru s fanoušky. Jsem hrozně rád, že konečně zase můžou chodit lidi na fotbal. Bez fanoušků fotbal není fotbalem. Ukázalo se, jak jsou fanoušci pro fotbal strašně důležití, aby nějak vypadal. Obě dvě strany to zvládly skvěle. Sparťanští fanoušci byli úžasní. Atmosféra byla na české poměry skvělá,“ zakončil.

Zdroj: transfermarkt.com, sparta.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka