Naštvaný Petr Rada: Bookmakeři? Ať příjdou a já jim to vysvětlím. Kolik si vsadil na národní tým?

(zdroj: screenshot twitter)

Přesto, že jeho svěřenci si poradili v utkání 3. kola Fortuna ligy s Baníkem Ostrava, jablonecký trenér Petr Rada nezapřel svou pověst nezkrotného bouřliváka. Hned na úvod pozápasové tiskové konference se pustil do titulárního sponzora nejvyšší soutěže a jejich bookmakerů. Nelíbilo se mu nejen hodnocení jeho týmu, ale i vysoký kurz na výhru reprezentace proti Skotsku.

„Byl jsem dneska extrémně motivovaný, ne proti Baníku, ale k tomu, co jsem si přečetl ve Sportu,“ řekl Rada po vítězném utkání, kdy jeho tým na na Střelnici porazil Ostravu 2:0. „Bookmakeři rádoby už mluví i do toho, v jaké jsme formě a jak hrajeme. Chtěl bych vědět, jetli tihle kluci vůbec hráli fotbal. Já vím, že to dělají, aby vyhrávali peníze ve Fortuně,“ zmínil rozhořčený kouč.

„To, že někdo napíše, že hrajeme špatně, nebo že to není ono – ať příjde ten hoch, co to píše do Sportu ke mně, a já mu to vysvětlím. A já ho chci vidět, jak vypadá,“ pokračuje. „Protože aby tyhleti lidi dávali soudy, kdo jak na tom je když fotbal nikdy nehráli,“ dodává bývalý trenér Liberce, Teplic nebo pražské Sparty.

Kurz 5 na Česko? To mi hlava nebere

Mluvil i o utkání české reprezentace proti Skotsku, které muselo být vinou opatření proti koronaviru donominováno. Třiadvacítka hráčů se sešla poprvé až den před utkáním, i proto sázkové kanceláře označovaly za favorita sehrané Skoty. I to se však jabloneckému kouči nelíbilo. „A druhá věc, oni zrovna – je to sponzor naší ligy a oni podceňujou náš národní tým. Když jsem si přečetl, jaký kurz byl na nás proti Skotsku. Pět kurz na nás. A na Skoty 1,60. My jsme fotbalová země, Skotsko je z těch ostrovů nejhorší,“ přiznává emotivně Rada.

Petr Rada patří mezi nejemotivnější kouče v české nejvyšší soutěži. (zdroj: twitter.com/fkjablonec)

„Já jsem si na to vsadil, že vyhrajeme. Bohužel jsem prohrál pět set, ale vsadil jsem si na to, že naši vyhrajou protože jsem jim věřil. Věřil jsem, že ti hráči, kteří tam byli mají svoji kvalitu,“ dodává. A já si pak přečtu, že naši lidi, kteří to dělají kvůli penězům, na nás dávají kurz pět na nás. No to je pro mne uplně zcestné. A pak budou říkat, jakou formu máme. Další věc, proč se tu znova rozčiluju. To jsou věci, které mi nebere hlava,“ dodal jablonecký trenér.