Naštvaný Courtois: Tohle je od La Ligy neslýchané, nejsme loutky

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Španělsko zasáhl před několika dny nečekaně příval sněhu, který částečně ochromil i tamní nejvyšší fotbalovou soutěž. Duel fotbalistů Realu Madrid v Pamploně se však odehrál, i když kouč Zinedine Zidane i hráči protestují proti špatným podmínkám. Těm vadí jak dlouhé čekání v letadle, tak i stav tamního fotbalového trávníku. Vinou kalamity se navíc nemohou vrátit ani do domovského Madridu.

„Nevím, kdy se vrátíme do Madridu. Zápas měl být samozřejmě odložen. Hráli jsme, protože nám řekli, že musíme. Čekání v letadle na nás nemělo vliv. Šlo o utkání a hřiště, podmínky byly špatné,“ prohlásil po bezgólovém utkání trenér Bílého baletu Zinedine Zidane, jehož svěřenci mají navíc už ve čtvrtek nastoupit k dalšímu duelu v Malaze.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Rád bych poděkoval lidem z Osasuny za jejich práci, díky které bylo hřiště hratelné,“ poděkoval brankář Thibaut Courtous. „Ale bylo od La Ligy neslýchané, co nám udělali. Věděli, že se to může stát, ale přinutili nás vzlétnout ze zmrzlého letiště. Nemůžeme se vrátit do Madridu ani dnes, ani zítra a ve čtvrtek máme zápas v Malaze,“ stěžoval si pro španělskou televizní síť Movistar.

„Potřebují pochopit, že jsme lidské bytosti. Cestovali jsme na stadion dálnicí hlubovo ve sněhu, musíte myslet i na bezpečnost lidí. Každý z nás má rodinu, která se o něj strachuje,“ pokračuje osmadvacetiletý belgický reprezentant.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Děláme jen to, o co jsme požádáni. Víme, že kdybychom nepřijeli, byly bychom připraveni o tři body ale když se podíváte na stav silnic a letiští… Musíme vzít v úvahu bezpečnost i naše rodiny – nejsme loutky, které musí hrát vždycky a za všech okolností. Musíme uvažovat i nad logistikou, což zahrnuje i vás – média,“ nastiňuje Courtois.

Real Madrid, který obhajuje mistrovský titul, tak po další ztrátě ztrácí bod na první Atlético. Městský rival pod taktovkou Diega Simeoneho má však hned tři utkání k dobru. „Chtěli jsme vyhrát, poté, co jsme absolvovali takovou cestu. Ale je vždycky náročné tu hrát. Samozřejmě počasí a podmínky na hřišti nebyly snadné – snažili jsme se, ale naše šance jsme neproměnili,“ dodal Belgičan.