Naše reprezentace začne Ligu národů začátkem září. Pojedeme na Slovensko

Zdroj fotografie: eurosport.com

Druhý ročník Ligy národů byl z důvodu pandemie koronaviru lehce upraven, ale pokud jde o start naší reprezentace, zde se nic nemění. První náš zápas bude počátkem září na Slovensku. Několik změn se ale přece jenom odehraje.

Liga národů ještě nemá takovou tradici jako celá řada jiných turnajů, ale i tak se začíná těšit celkem velké popularitě. Letos je v plánu teprve druhý ročník a už je třeba počítat s několika organizačními změnami, za kterými však nestojí přímo UEFA a její plánované změny, ale je to pandemie koronaviru, která negativně ovlivnila řadu sportů. Pokud však jde o Ligu národů, jsou změny spíše drobnější a startu naší reprezentace se nedotknou.

Zdroj fotografie: independent.co.uk

Začínáme v září

UEFA v souvislosti se změnami vydala aktualizovaný rozpis zápasů Ligy národů, ze kterého je jasně patrné, že naše reprezentace nastoupí do zápasů dle původního plánu. A to na začátku září, konkrétně 4.9. na Slovensku. Dále se naše reprezentace může těšit na týmy Skotska a také Izraele. Skotsko přivítáme 7.9. a dále 11.10. zamíříme do Izraele. Hned o 4 dny později se utkáme se Skotskem na jeho půdě, zhruba za měsíc 15.11. nás čeká duel doma s Izraelem a poslední zápas se uskuteční 18. listopadu doma se Slovenskem.

Celkem čeká naši reprezentaci šest utkání. Takový je systém Ligy národů, který počítá s tím, že s každým celkem se utkáme klasicky dvakrát, jednou doma a jednou také venku.

Zdroj fotografie: zimbio.com

Zkomplikuje koronavirus přípravu?

I když to může vypadat, že koronavirus příliš změn nezpůsobil, je třeba připomenout, že ze strany UEFA došlo k tomu, že místo tradičních dvou zápasů budou v říjnových a listopadových termínech odehrány zápasy tři. Také je třeba říci, že UEFA na podzim posunula play off o evropský šampionát.

Koronavirus může také negativně ovlivnit přípravu samotných týmů, včetně naší reprezentace. Klasické tréninky nejsou problém, ale pokud jde o domluvu přípravných přátelských zápasů, mohou opatření jednotlivých zemí ještě vše zkomplikovat.