Národnímu týmu k postupu mezi elitu mohou pomoci Slováci. Věříme, ale nemáme to ve svých rukou, ví Šilhavý – SportyŽivě

Národnímu týmu k postupu mezi elitu mohou pomoci Slováci. Věříme, ale nemáme to ve svých rukou, ví Šilhavý

                   

Česká reprezentace se dnes večeru utká ve Štruncových sadech v rámci předposledního kola UEFA Ligy národů s Izraelí. Ani případná výhra však svěřencům kouče Jaroslava Šilhavého nezajistí první místo ve skupině a postup mezi elitu.
K udržení naděje na postup musí klopýtnout první Skotové, které čeká souboj se Slováky. „Budeme věřit, že Slováci se dokážou dobře nachystat a pomohou nám,“ doufá kapitán reprezentace Vladimír Darida.


iIlustrační foto (zdroj fotografie: Pixabay) Ilustrační foto (zdroj fotografie: Pixabay)

„Šance na první místo samozřejmě ještě nějaká je. Uděláme vše pro to, abychom vyhráli naše zbylé dva zápasy, a uvidíme, jak to dopadne v dalších dvou zápasech,“ prozradil záložník Herty Berlín Darida. „Věříme, hodně věříme, ale nemáme to ve svých rukách,“ prohlásil kouč národního týmu Jaroslav Šilhavý.

„Nicméně my musíme vyhrát oba zápasy, abychom mohli pomýšlet na to, že Skotové klopýtnou a my bychom je mohli předhonit. Nekoukal bych jen na soupeře, hlavně my musíme zvládnout naše dva zápasy,“ dodal.

Češi budou chtít proti navázat na výsledek 2:1, kterým před více než měsícem Izraelce zdolali. „Myslím, že to může být podobný zápas. Budeme se chtít prezentovat aktivní hrou a pokusíme se navázat na prvních 60 minut prvního zápasu, kdy se nám dařilo je dostávat pod tlak,“ pokračuje Darida. „Když se dostaneme do nějakého bloku, musíme být aktivní a ne čekat na to, co soupeř udělá. Musíme se snažit vytvářet tlak na balon,“ dodává.


iIlustrační foto (zdroj fotografie: Pixabay)

Šilhavý však očekává proti Izraelcům ještě náročnější bitvu. „Nemyslím si, že Izrael hraje jinak doma a jinak venku. Navíc ještě teď bez diváků, to se ta podpora fanoušků maže,“ uvedl. „Takže očekávám, že Izrael předvede podobný výkon jako doma.

Navíc podpořený znalostí nás, toho soupeře. Myslím, že jsme je trochu zaskočili. Izrael na nás bude lépe připraven,“ dodal. Utkání začíná ve 20:45 a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 80 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit