Národní tým hlásí hned čtyři změny v nominaci. Chybět bude i trenér Šilhavý – SportyŽivě

Národní tým hlásí hned čtyři změny v nominaci. Chybět bude i trenér Šilhavý

Národnímu týmu bude pro dvě listopadová utkání proti Kuvajtu a Estonsku scházet hned čtveřice dříve nominovaných. Vinou pozitivního testu na koronavirus navíc nebude na lavičce české reprezentace ani trenér Jaroslav Šilhavý.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Českou reprezentaci čeká přípravné utkání proti výběru Kuvaju a kvalifikační duel proti Estonsku, ani na jednom z utkání však nebude přítomen hlavní kouč Jaroslav Šilhavý. Šedesátiletý stratég měl totiž před úvodním srazem pozitivní test na koronavirus a pro oba listopadové duely jej zastoupí asistent Jiří Chytrý. Podle manažera národního týmu Libora Sionka však Šilhavý nemohl v uplynulých dnech žádného dalšího z členů výpravy nakazit.
Je zapotřebí zdůraznit, že trenér Jaroslav Šilhavý se v posledních dvanácti dnech nepotkal s žádným jiným členem reprezentace. Abychom předešli jakýmkoliv spekulacím, tak musíme dodat také to, že je očkovaný. Bohužel, navzdory všem opatřením se v dnešní době nakažení zcela vyhnout nelze. Jarda bude se zbytkem trenérského štábu intenzivně komunikovat na dálku,“ prohlásil Sionko v prohlášení.


iZdroj fotografie: Reuters

Podle asistenta Chytrého, který povede národní tým do zápasů v Olomouci a Praze, je však trenérský štáb na tuto variantu dlouhodobě připraven. „Pro nás je to samozřejmě komplikace, ale i na tuto variantu jsme byli připravení. Loni ve Skotsku jsme si to vyzkoušeli, s Jardou budeme v častém kontaktu a budeme všechno probírat. Věřím, že oba zápasy zvládneme úspěšně,“ uvedl devětačtyřicetiletý trenér.

Vinou zdravotních problémů navíc musel trenérský štáb přistoupit také ke čtyřem změnám v nominaci. Chybět tak budou opory defenzivy pražské Sparty Tomáš Wiesner a Ondřej Čelůstka, útočník Adam Hložek a záložník Petr Ševčík. Naopak dodatečnou pozvánku si vysloužili záložníci Milan Havel, Jan Kopis, Jan Sýkora nebo kanonýr pražské Slavie Michael Krmenčík. Reprezentační premiéra čeká také obránce Sparty Filipa Panáka.


izdroj fotografie: Reuters

Vysnil jsem si to jako kluk,“ komentoval šestadvacetiletý Panák svou nominaci. „Už jsem v to moc nevěřil, ale jsem za to velmi rád a věřím, že si to užiji. Jsem nominovaný místo Ondry Čelůstky, což mi to trošku kazí, ale doufám, že se dají všichni dohromady a zbytek podzimu zvládneme všichni tak, jak si přejeme. Znám zhruba všechny, buď jsme hráli spolu nebo proti sobě, takže si myslím, že s aklimatizací nebude problém,“ prohlásil.

Zdroj: FAČR, FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 186 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy