Národní tým boj o druhou příčku nevzdává. V čem je podle trenéra Chytrého hlavní přednost Estonska? – SportyŽivě

Národní tým boj o druhou příčku nevzdává. V čem je podle trenéra Chytrého hlavní přednost Estonska?

České reprezentanty čeká závěrečné utkání kvalifikace světového šampionátu proti Estonsku. V čem je podle zastupujícího trenéra Jiřího Chytrého největší přednost soupeře?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Čeští reprezentanti již během víkendu získali jistotu účasti v baráži a souboje o Mistrovství světa se jich budou týkat i nadále. Jako jeden z vítězů skupin Ligy národů totiž mají jednu vstupenku do březnového play-off o Katar jisté. Přesto by pro ně případné druhé místo v kvalifikační skupině znamenalo papírově snadnější soupeře.
Pokusit se hrát o první místo ve skupině, to bylo nějaké přání. Minimálně jsme si chtěli zajistit baráž, což se povedlo. Že v ní budeme čelit kvalitním soupeřům, to bylo dané už dopředu. Jediná věc, kterou jsme si mohli trochu pomoci, bylo druhé místo a případně se dostat mezi nasazené týmy. Tím pádem bychom hráli první utkání doma,“ nastínil na tiskové konferenci trenér Chytrý, který zastupuje absentujícího kouče Jaroslava Šilhavého.


iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Přesto Chytrý věří, že venkovní prostředí nemusí být pro národní tým výraznou nevýhodou. „Když jsme se o tom bavili, tak třeba na Euru jsme začínali ve skupině s domácím Skotskem. Nakonec se ukázalo, že domácí prostředí pro ně až takovou výhodou nebylo, a my jsme vyhráli. Věřím, že i v baráži, pokud bychom hráli venku, bychom byli schopni to tam zvládnout,“ doplňuje a zároveň varuje před silou posledního soupeře národního týmu v kvalifikační skupině.


izdroj fotografie: Reuters

Tím je Estonsko, které se v posledních utkáních výsledkově zvedá. „Poslední výsledky Estonska ukazují, že šli výkonnostně hodně nahoru. Dokázali odehrát dobrá utkání s účastníky Eura. V přípravě porazili Finsko, se Švédskem prohráli o gól, ve dvojzápase s Walesem uhráli remízu a porážku taky jen o gól. Takže výsledky jasně ukazují, že nás čeká velice těžké utkání. Budeme muset pracovat a udržet koncentraci po celé utkání,“ tuší.

Estonci? Vyspělí a zdatní, varuje

Hlavní síla Estonska je podle Chytrého v organizaci hry. „Jsou fyzicky vyspělí a velice zdatní, dokážou pracovat po celé utkání. Jsou velmi nebezpeční, mají jednoduchý přechod do útoku. Útočníci Anier, Sorga či Sappinen se dokážou prosadit. Dokázali dát Belgii ve dvou zápasech tři góly,“ dodává s tím, že Češi si budou muset dávat pozor zejména na důkladnou obranu při standardních situacích.

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 265 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy