Národní tým bez hráčů Slavie? Momentálně opravdu děsivá představa

Foto: transfermarkt.com

Ačkoli se výkony české fotbalové reprezentace dostaly v posledních dnech pod palbu ostré kritiky, nelze jí odepřít, že z pohledu výsledků si zatím nevede vůbec špatně. Zásadní roli na tomto faktu sehráli zejména hráči pražské Slavie, kteří v současné době tvoří hlavní kostru reprezentačního výběru a trenér Šilhavý na jejich práci hodně spoléhá. Proti Černé hoře jich v základní sestavě nastoupilo rovnou pět a všichni navíc patřili k těm nejlepším mužům zápasu. Podívejte se proto na jejich zápasové hodnocení.

Vladimír Coufal

Bývaly doby, kdy měl na postu pravého krajního obránce neochvějnou pozici Pavel Kadeřábek působící v bundesligovém Hoffenheimu. V utkání proti Kosovu sice ještě dostal příležitost, jenže svým výkonem trenéry rozhodně nepřesvědčil. V následujícím kvalifikačním duelu proti Černé Hoře proto dostal šanci sedmadvacetiletý slávista Vladimír Coufal, který na horké balkánské půdě zaujal skvěle zvládnutými obrannými povinnostmi a také svou aktivitou směrem dopředu. V dalších důležitých zápasech reprezentace proto určitě dostane ještě příležitost.

Jan Bořil

Kraje obrany byli v zápase proti Černé Hoře obsazeny slávistickými fotbalisty. Na levou stranu se již tradičně postavil osmadvacetiletý Jan Bořil, jehož výkony mají stále stoupající tendenci. Dá se dokonce říci, že aktuálně hraje v životní formě na všech frontách. Slavie díky jeho krásné brance stvrdila postup do základní fáze Ligy mistrů a čeká jí plejáda hvězdných soupeřů. V národním výběru patří stabilně k nejlepším složkám základní sestavy a trenér Jaroslav Šilhavý si jej nemůže vynachválit.

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust má za sebou poměrně dva naprosto odlišné zápasy. V utkání proti Kosovu hrál opravdu mizerně, za což si vysloužil nepřízeň internetových diskutujících, kteří ve velkém počtu říkali, že nemá v reprezentaci co dělat. On však nepovedený duel hodil za hlavu a důvěru, kterou do něj kouč Šilhavý vložil i napodruhé, nepromarnil. Směrem dopředu byl hodně nebezpečný a dokonce vstřelil důležitou druhou branku po centru Jakuba Jankta. Byl hodně vidět a dokázal, že na mezinárodní úrovni se rozhodně neztratí.

Tomáš Souček

Střelcem úvodní branky v utkání proti Černé Hoře se stal čtyřiadvacetiletý Tomáše Souček, pro něhož se jednalo o vůbec první proměněný pokus v národním týmu. Nejlépe placený muž slávistické družiny, kolem něhož se během léta točila řada zahraničních velkoklubů, výrazně pomohl k důležité výhře, která český tým vrátila zpátky na druhé postupové místo kvalifikační skupiny A.

Alex Král

No dobře, jednadvacetiletý Alex Král ještě před reprezentační pauzou stihl přestoupit do ruského Spartaku Moskva. V jeho dresu se na hřišti ale zatím neobjevil, takže jej stále můžeme tak trochu považovat za slávistu. Česká fotbalová kometa nezvládla souboj s Kosovem, proti Černé Hoře si ovšem napravila reputaci. Král odehrál opravdu dobré utkání a navíc si svou aktivitou vykoledoval faul v pokutovém území soupeře, po němž Vladimír Darida bezpečně proměnil penaltu a dokonal tak vítězství 3:0.

Foto: transfermarkt.com