Naděje Liverpoolu dnes prodává smažená kuřata: Ve 26 letech jej odmítli i ve třetí lize

PŘÍBĚH: Dodnes je nejmladším hráčem Liverpoolu, který kdy zasáhl do soutěžního utkání. Proč o něj v šestadvaceti letech nestáli ani ve třetí lize?

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

28. září 2012, West Bromwich Albion – Liverpool. Devět minut před závěrečným hvizdem se za nerozhodnutého stavu dostává na hřiště vůbec nejmladší hráč historie slavného celku z Anfield Road. Nadějný útočník Jerome Sinclair, který teprve před šesti dny oslavil šestnácté narozeniny a je mu předpovídána velká budoucnost. O necelou minutu později Liverpool střílí vítěznou branku a rodák z Birmingham si může poprvé v kariéře užívat atmosféru vítězství v ligovém poháru.

Zdaleka přitom nešlo o náhodu, naopak. Odchovanec West Browiche Albion patřil mezi největší naděje anglického fotbalu. Již ve čtrnácti letech jej z klubu vykoupil právě Liverpool, v jehož mládežnických týmech zářil. Pravidelně střílel góly a ukazoval svou fyzickou zdatnost i technickou rozmanitost. Přesto jej v lednu letošního roku odmítl angažovat i celek ze třetí anglické ligy a Sinclair se raději rozhodl prodávat smažená kuřata. Co se stalo?

Po zdárném debutu v prvním týmu Liverpoolu se Sinclair cítil jako zralý fotbalista. „Zdálo se mi, že jsem překonal velkou bariéru. Myslel jsem si, že jsem na správné cestě. Teď ale vidím, že jsem byl teprve na startu a čekala mne řada překážek, zkoušek a trápení, které zkrátka ve fotbale zažíváte,“ cituje jeho slova Mirror. Mládežnický reprezentant Anglie totiž v následujících letech za seniorské týmy nastupoval jen zřídkakdy.

Pád a série nevydařených hostování

Osm minut si připsal při nepovedením hostování v druholigovém Wiganu, 25 minut odehrál v anglické Premier League za Liverpool. Ve dvaceti letech se proto rozhodl pro přestup do týmu, kde by mohl sbírat větší herní čas. Tehdy prvoligový Watford za něj zaplatil bezmála 4 miliony liber, tedy asi 111 milionů korun. Vysoký útočník byl totiž stále velkou nadějí a předpokládalo se, že se brzy stane stabilním hráčem některého z celků Premier League.

iZdroj fotografie: Oxford United

Jenže ani na Vicarage Road to nebylo ono a Sinclair zamířil na hostování do druholigového Birminghamu City. Za nový klub nastoupil během půlroku jen pětkrát a vrátil se do Watfordu. Důraznému útočníkovi se však stále nedařilo prokázat to, že se dokáže v jedné z nejnáročnějších soutěží světa prosadit. Proto postupně putoval po hostováních. Nejprve zkoušel štěstí ve třetí lize, kde hrál za Sunderland a Oxford United.

Bulharsko a konec

Posléze v Nizozemsku nastupoval za VVV-Venlo a naposledy před dvěma lety v Bulharsku na CSKA Sofia. Tehdy již bylo jasné, že potenciál mladé anglické naděje zřejmě zůstane nenaplněn. Po konci smlouvy ve Watfordu v létě 2021 Sinclair marně hledal klub. Krátce trénoval s třetiligovým Oxfordem, ani ten mu však nakonec smlouvu nenabídl. Šestadvacetiletý útočník proto kvůli nezájmu klubů ukončil profesionální kariéru a dal se na podnikání.

Od ledna letošního roku provozuje franšízu fastfoodové restaurace Morley’s prodávající hranolky a smažená kuřata v rodném Birminghamu. Přesto mu dosud nikdo neodpáře fakt, že nadále zůstává nejmladším hráčem, který kdy zasáhl do soutěžního utkání v barvách Liverpoolu.

Uspěchal Liverpool Sinclairovo nasazení mezi profesionály?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články