Nabídka, která nešla odmítnout. Záložníka Viktorie Plzeň lanařily dva řecké kluby, nakonec míří do Turecka

Měl táhnout střed plzeňské zálohy. Jenže ve Štruncových sadech se mu nedařilo. Nyní Roman Květ míří na první zahraniční angažmá. Prosadí se?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Do Plzně přicházel jako posila do středu zálohy. Po skvělém podzimu, kdy Roman Květ během třinácti ligových zápasů v dresu Bohemians nastřílel devět gólů a na další dva nahrál, měl přinést Viktorii výrazné navýšení ofenzivní síly. Jenže jaro pětadvacetiletému hráči nevyšlo. Sice dvěma góly zajistil Západočechům vítězství nad Českými Budějovicemi (2:1), to ale bylo z jeho strany vše. I když měl důvěru trenéra Bílka, další gól ani asistenci Květ nepřidal.

V Plzni mu to nesedělo

Roman Květ zažil na jaře nejslabší půlrok za poslední tři sezony. Záložník mohl doufat, že po příchodu trenéra Miroslava Koubka se mu začne více dařit. Jenže od něj dostal po přípravě jasně najevo, že nezapadá do plánů nového kouče. V prvním ligovém kole sice nastoupil Květ v základu, ve druhém zůstal jen na lavičce a ve třetím již pro něj nebylo místo ani tam. Šanci nedostal ani v pohárových zápasech s Dritou a Gzirou.

iZdroj fotografie: Bohemians 1905 Praha

A tak začal pětadvacetiletý záložník, který v české lize oblékal kromě Plzně a Bohemky také dres Příbrami, přemýšlet o případném hostování. Zájem o něj měly hned dva řecké kluby. Vedle PAOK Soluň chtěl českého mládežnického reprezentanta i Aris Soluň, ve kterém by se setkal s Jakubem Brabcem a Vladimírem Daridou.

Jít do Řecka? Turecko je lepší

Pak Květovi přistála na stole zajímavá nabídka ze Sivassporu. Jednání nebyla dlouhá a turecká média již v sobotu oznamovala, že Roman Květ je na cestě do země. Informace potvrdil například šéfredaktor serveru Sports Digitale Yagiz Sabuncuoglu nebo web Büyüksivas.com. V nejbližší době by měl být představen jako posila červenobílých. Do Sivassporu odchází záložník na hostování s opcí.

Prosadí se Roman Květ v Turecku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články