Na Švýcary bez Schicka? Trenér Šilhavý přiblížil, jak to vypadá se zraněním českého útočníka

Čeští fotbalisté před sebou mají závěrečný zápas v Lize národů. Pokud se chtějí udržet v elitní skupině, musejí vyhrát ve Švýcarsku. Může trenér Šilhavý počítat s Patrikem Schickem?

i Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY SA 4.0
                   

Reprezentaci opustili po utkání s Portugalskem zranění Jakub Brabec, Lukáš Masopust a Jakub Jankto, realizační tým ale musel řešit i další zdravotní problémy. „Nějaké bolístky ještě máme, ale ty největší byly u srdíčka, protože zápas dopadl tak, jak dopadl. Navíc před vlastním publikem. To nás mrzí, ale už to nezměníme. Stejně tak nás mrzí, že vypadl z týmu Kuba Brabec. Ale přijeli další hráči a všichni jsou k dispozici,“ zmínil trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci.

Otazník visel nad stavem Patrika Schicka, který utrpěl v sobotu nepříjemné zranění. „Má ruku bolavou, ale věřím, že ho to nebude omezovat na hřišti a chce nastoupit,“ prozradil kouč českého nároďáku, před kterým je závěrečný duel ve skupině Ligy národů. Pokud se chtějí Souček a spol. udržet v elitní společnosti, musejí v úterý vyhrát ve Švýcarsku. „Určitě je to silný soupeř, ale to neznamená, že se nepopereme o setrvání v elitní skupině,“ řekl Šilhavý.

iZdroj fotografie: Creative commons / Tadeáš Bednarz / CC BY-SA 4.0

Český tým dokázal na svém hřišti Švýcary porazit 2:1. Jenže zatímco hráči trenéra Šilhavého se aktuálně potýkají se slabší formou, fotbalisté ze země helvétského kříže v posledních dvou zápasech porazili Portugalsko (1:0) a Španělsko (2:1). „Předvedli, co doopravdy umí a jsou velký favorit. Mohli dát Portugalsku i Španělsku více gólů. Musíme ale hrát s nasazením a odvahou, zároveň nesmíme dělat chyby jako proti Portugalsku,“ má jasno trenér.

Nebylo to o kamenování jednotlivců

Hráči se lvem na prsou chtějí v úterý odčinit debakl 0:4 s Portugalskem. „Pro nás bylo důležité při hodnocení, že hráči vnímali vše stejně jako my trenéři. Nebyl tam nikdo, kdo by si myslel, že hrál dobře. Pojmenovali jsme si chyby. Nebylo to o kamenování jednotlivců. Věřím, že to v úterý napravíme,“ dodal Jaroslav Šilhavý.

Zápas Švýcarsko – Česko začíná v úterý 27. září ve 20:45 hodin, přímý přenos můžete sledovat na ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat