Na Švýcary bez Schicka? Trenér Šilhavý přiblížil, jak to vypadá se zraněním českého útočníka

Čeští fotbalisté před sebou mají závěrečný zápas v Lize národů. Pokud se chtějí udržet v elitní skupině, musejí vyhrát ve Švýcarsku. Může trenér Šilhavý počítat s Patrikem Schickem?

i Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY SA 4.0
                   

Reprezentaci opustili po utkání s Portugalskem zranění Jakub Brabec, Lukáš Masopust a Jakub Jankto, realizační tým ale musel řešit i další zdravotní problémy. „Nějaké bolístky ještě máme, ale ty největší byly u srdíčka, protože zápas dopadl tak, jak dopadl. Navíc před vlastním publikem. To nás mrzí, ale už to nezměníme. Stejně tak nás mrzí, že vypadl z týmu Kuba Brabec. Ale přijeli další hráči a všichni jsou k dispozici,“ zmínil trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci.

Otazník visel nad stavem Patrika Schicka, který utrpěl v sobotu nepříjemné zranění. „Má ruku bolavou, ale věřím, že ho to nebude omezovat na hřišti a chce nastoupit,“ prozradil kouč českého nároďáku, před kterým je závěrečný duel ve skupině Ligy národů. Pokud se chtějí Souček a spol. udržet v elitní společnosti, musejí v úterý vyhrát ve Švýcarsku. „Určitě je to silný soupeř, ale to neznamená, že se nepopereme o setrvání v elitní skupině,“ řekl Šilhavý.

iZdroj fotografie: Creative commons / Tadeáš Bednarz / CC BY-SA 4.0

Český tým dokázal na svém hřišti Švýcary porazit 2:1. Jenže zatímco hráči trenéra Šilhavého se aktuálně potýkají se slabší formou, fotbalisté ze země helvétského kříže v posledních dvou zápasech porazili Portugalsko (1:0) a Španělsko (2:1). „Předvedli, co doopravdy umí a jsou velký favorit. Mohli dát Portugalsku i Španělsku více gólů. Musíme ale hrát s nasazením a odvahou, zároveň nesmíme dělat chyby jako proti Portugalsku,“ má jasno trenér.

Nebylo to o kamenování jednotlivců

Hráči se lvem na prsou chtějí v úterý odčinit debakl 0:4 s Portugalskem. „Pro nás bylo důležité při hodnocení, že hráči vnímali vše stejně jako my trenéři. Nebyl tam nikdo, kdo by si myslel, že hrál dobře. Pojmenovali jsme si chyby. Nebylo to o kamenování jednotlivců. Věřím, že to v úterý napravíme,“ dodal Jaroslav Šilhavý.

Zápas Švýcarsko – Česko začíná v úterý 27. září ve 20:45 hodin, přímý přenos můžete sledovat na ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články