Na Hazarda čekají v Realu pohádkové peníze

i Foto: irishmirror.ie
                   

Ačkoli se ještě oficiálně nic nepotvrdilo, tak podle předních zahraničních médií je přestup Edena Hazarda do španělského giganta Realu Madrid hotová věc. K této velké fotbalové události by mělo dojít během letního přestupového období. Deník The Sun v posledních dnech zveřejnil částku, kterou je hráči Real ochotný pravidelně odvádět. Podržte se – podle všeho by si totiž měl po zdanění přijít na 12 milionů korun týdně! Má osmadvacetiletý Belgičan skutečně tak vysokou cenu a jak se ke spekulacím zatím vyjadřuje?

Hazard nechce o Realu ani slyšet, dokud neskončí sezóna

Jméno Edena Hazarda se ve spojení s Realem Madrid objevuje na mediální scéně už téměř měsíc. Podle informací některých deníků se on sám na angažmá velice těší a přijímá novou výzvu s nadšením. Nicméně stále ještě mlží, když někdo s podobným dotazem přispěchá.

Prý se zatím chce soustředit na poslední zápasy Chelsea, která aktuálně opanuje čtvrtou příčku Premiere League a ztrácí pouhé dva body na zatím bronzový Tottenham. Z druhé strany jí ovšem atakuje městský rival Arsenal, takže je jasné, že to londýnský celek nebude mít vůbec jednoduché. Blues navíc bojují na dvou frontách, neméně důležitá je také Evropská liga.

Vedení Chelsea bylo k otázkám novinářů o něco vstřícnější, když uvedlo, že nehodlá stát v cestě Hazardovo kariérnímu růstu. Jeho současným zaměstnavatelům je jasné, že takto horké zboží prostě nemohou udržet věčně. Bohužel se budou s jeho absencí muset vyrovnat svépomocí, protože v nadcházejících přestupových oknech nemohou nakupovat. Můžeme tak spekulovat, jestli disponují dostatečně kvalitním kádrem, z něhož by nějaký hráč podobným způsobem vyčníval. Zápasy bez Hazarda naznačily, že tomu tak bohužel není.

Hazard se stane ještě větším boháčem, než byl doposud

Pokud se přestup do Realu Madrid opravdu uskuteční (jakože tomu všechno nasvědčuje), vydělá si fotbalista každý týden 400 000 liber. Ročně si pak přijde na více než 20 milionů liber (600 milionů korun) a to si vezměte, že v částce nejsou započítány proměnné jako například bonusy za postupy v evropských soutěžích nebo zisk titulu ve španělské nejvyšší lize. Rázem by si tak mohl pořídit síť luxusních hotelů nebo za pár let třeba ostrov Karibiku.

Ani Chelsea odchodem své největší hvězdy rozhodně nepřijde zkrátka, podle dostupných informací by za Hazarda měla utržit něco kolem 100 milionů liber. Pokud by se Hazard v Realu rozehrál natolik, že by kolem něj začaly kroužit další obrovské kluby, zřejmě si mohou nechat zajít chuť. Vedení madridského celku samozřejmě ví, kolik peněz do něj hodlá investovat, takže prý do smlouvy připojí výstupní klauzuli ve výši 250 milionů liber. Jak sami uznáte, takovou „pálku“ by byl ochotný zaplatit jen málokdo.

Foto: irishmirror.ie

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články