Na Earlinga Haalanda si brousí zuby Real Madrid

Slavný Real Madrid podle španělského deníku Marca touží po kvalitním střelci, který by v budoucnu nahradil stárnoucího Karima Benzemu a připomněl fanouškům doby Cristiana Ronalda. Uhodnete, na koho prý padl los? Bílý balet údajně stojí o Earlinga Haalanda, jehož příchod by vyšel na pořádný balík. Jak už ale bylo řečeno, v některých případech prostě finance nehrají roli.

Zdroj fotografie: nettavisen.no

Vynucenou pauzu od fotbalu kvůli šířící se pandemii koronaviru řeší jednotlivé kluby po svém. Některé se rozhodly ušetřit peníze a na dobu neurčitou propustit většinu svých zaměstnanců včetně fotbalistů, další připravují krizové plány v podobě snížených odměn. No a tam, kde jsou peníze nevyčerpatelnou studnou možností, už se samozřejmě začínají řešit letní přestupy. Slavný Real Madrid podle španělského deníku Marca touží po kvalitním střelci, který by v budoucnu nahradil stárnoucího Karima Benzemu a připomněl fanouškům doby Cristiana Ronalda. Uhodnete, na koho prý padl los? Bílý balet údajně stojí o Earlinga Haalanda, jehož příchod by vyšel na pořádný balík. Jak už ale bylo řečeno, v některých případech prostě finance nehrají roli.

Karim Benzema na všechno sám nestačí

Zdroj fotografie: foxsports.com.au

Pokud se zaměříme na produktivitu jednotlivých fotbalistů Realu Madrid v tomto ročníku, vyjde nám, že nebýt francouzského útočníka Karima Benzemy, klub by jen těžko zaujímal druhé místo v tabulce La Ligy s těsným mankem dvou bodů na vedoucí Barcelonu. Dvaatřicetiletý rodák z Lyonu se trefil celkem čtrnáct krát a dalších šest branek připravil pro své spoluhráče, tím pádem se podílel na jedné třetině všech přesných zásahů svého týmu. Čas ovšem nezastavíš a odchovanec Olympique Lyon bohužel nemládne, takže logicky vyvstává otázka, kdo jej za pár let nahradí.

Nabízí se sice jména jako Vinícius Júnior, Luka Jovič či Rodrygo Silva de Goes, jenže všichni tři talentovaní mladíci se letos trápili, každý si na pažbu připsal pouze dva zářezy. O moc lépe se nedařilo ani Garethu Baleovi, jehož budoucnost v Realu Madrid je s každým dalším přestupovým obdobím nejistější. Klub se proto možná porozhlédne u konkurence a podle zmíněného deníku Marva jeho zrak zamířil do německé Bundesligy, kde se momentálně rodí možná největší útočné eso současnosti.

Earling Haaland se v Bundeslize skvěle uvedl

Zdroj fotografie: squawka.com

Devatenáctiletý norský útočník Earling Haaland byl během zimní pauzy velice žádaným zbožím. O jeho služby údajně stál Manchester United, Bayern Mnichov, Juventus Turín a další velikáni světové fotbalové scény. S nabídkou ale nakonec uspěla Borussia Dortmund, které se investice vyplatila už po prvních několika týdnech. Rodák z Leeds naskočil do osmi ligových zápasů a svá skvělá vystoupení korunoval devíti brankami. Další dva střelecké úspěchy pak zaznamenal v rámci Ligy mistrů. Tohoto kanonýra zkrátka jen tak něco nezastaví a není divu, že Real Madrid rozhazuje sítě.

A že by si jej španělský celek nemohl dovolit? To si rozhodně nemyslíme. Když totiž Haaland prostřednictvím svého agenta Mino Raioly podepisoval smlouvu s Dortmundem, nechal si do dokumentu zavést výstupní klauzuli na dvě miliardy korun. Z pohledu běžného člověka se jedná o nepředstavitelnou, ba až astronomickou částku, nicméně bohatým majitelům fotbalového giganta určitě nedělá problém sáhnout si hlouběji do kapsy, zvláště když tuší, že se mu investice brzy vrátí.