Na doplnění pracujeme, přiznal Kozel. Vrátí se do Liberce ze Slavie Van Buren?

Kádr Slovanu Liberec prošel v létě velkými změnami. Severočeský celek opustila největší hvězda týmu, posily jsou však podle trenéra Luboše Kozla v jednání.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Turbulentní přestupové období zažívá liberecký Slovan. Severočeské mužstvo, které na podzim skončilo v tabulce na deváté příčce, má za sebou řadu výrazných odchodů. Kádr trenéra Luboše Kozla opustila hned trojice hráčů, kteří hostovali v podještědském klubu z pražské Slavie. Záložník Jan Matoušek zamířil na další hostování do Bohemians 1905. Ukrajinský stoper Maksym Talovjerov a nizozemský kanonýr Mick Van Buren zatím zůstávají v Edenu.

Právě poslední dva jmenovaní hráči přitom patřili k výrazným podzimním oporám týmu. Dvaadvacetiletý Talovjerov nastoupil do třinácti zápasů, chyběl jen třikrát. Třicetiletý Van Buren zasáhnul do patnácti klání, v nichž zaznamenal deset branek a u další asistoval. Nizozemec se tak podílel na vůbec polovině branek svého celku. Jeho návrat do Liberce je však podle informací Luboše Kozla nepravděpodobný.

iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Zprávy jsou takové, že se tu Mick van Buren už asi neobjeví,“ uvedl na tiskové konferenci. „U Maksyma by se dalo říct, že je to určitě pravděpodobnější než u Micka. Ale je to otázka jednání a jde o hráče Slavie. Přestupové období končí až v polovině února. Je možné, že se některé věci budou řešit ještě v průběhu ligy,“ doplňuje s tím, že primární úlohou vedení bylo zacelit díry právě po dvou klíčových hráčích.

Odchody? Doufám, že nebudou znát

Doufám, že nebude tolik znát odchod nejlepšího střelce a jednoho z nejdůležitějších obránců. Pracovali jsme na tom, aby to bylo znát co nejméně,“ míní s tím, že do útoku dorazila náhrada. Tou je nigerijský kanonýr Victor Olatunji, který přišel v zimě na hostování s opcí z kyperského AEK Larnaca. „Má předpoklady pro to, aby třeba Micka nahradil. Samozřejmě přichází do prostředí a ligy, ve kterých nepůsobil, což je vždy s otazníkem,“ tuší.

Kozel tak bude chtít sázet zejména na sehranost kádru v čele s kapitánem Theodorem Gebre Selassiem. „Věřím, že díky tomu, že je mužstvo přes půl roku spolu, budeme silnější i bez hráčů, kteří odešli a jaro zvládneme,“ zakončil. Liberec již v neděli čeká domácí jarní premiéra s Pardubicemi, v únoru se pak utkají s Českými Budějovicemi, Slováckem, Sigmou Olomouc a Plzní.

Bude Liberec bojovat o poháry nebo o záchranu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články