Myslel si, že je superhvězda. Nemá pokoru, kritizuje bývalý agent talent Barcelony

                   

Hrát za fotbalovou Barcelonu patří mezi sny nejednoho mladého fotbalisty. Jen talent však nestačí, je potřeba i pokora. Právě tu podle svého bývalého agenta Bruno Satina chybí francouzskému mládežnickému reprezentantovi Jean-Clairu Todibovi, který přišel do Barcelony před dvěma lety z francouzského Toulose. Mladý talent prý neposlouchal nikoho, ani bývalého sportovního ředitele klubu Érice Abidala.

„Jsme rádi, že jsme odvedli dobrou práci, díky které jsme se dostali do Barcelony. Teď se ale o jeho zájmy již nestarám,“ prozradil Satin o svém bývalém klientovi. Právě on byl jednou z klíčových postav přestupu tehdy devatenáctiletého stopera z francouzského prvoligového klubu až do Barcelony. Todibo přitom za Toulouse odehrál jen deset utkání, přesto Katalánce nadchnul natolik, že s ním podepsali víceletou smlouvu.

i(zdroj: Pedro Semitiel, wikimedia.org)

Po povedeném debutu, kdy ho chválili nejen experti, ale i kouč však přišlo hluché období a Todibo tak dokončil sezónu jen s dvěma utkáními. „Klub v něj věřil, ale Todibo si myslel, že už je superhvězda. Proto jeho angažmá v Barceloně nedopadlo dobře. Má skvělé dovednosti, ale chybí mu pokora,“ prohlásil Satin pro španělský deník Marca.

Prý nepomohl ani rozhovor s tehdejším sportovním ředitelem klubu a legendou francouzského fotbalu Éricem Abidalem. „Má velmi těžkou povahu. Nikdy neposlouchal rady, které mu dával Éric Abidal,“ dodal. V loňské sezóně Todibo hostoval v německém Schalke 04, letos bojuje o místo v portugalské Benfice Lisabon. To se mu však zatím nedaří a za tamní klub ještě nenastoupil.

i(zdroj: Pedro Semitiel, wikimedia.org)

Podle Satina by byla cestou italská Serie A, ve které si Todibo touží zahrát. Francouz by však prý měl odejít do menšího klubu, který by měl jeho rozvoji maximálně pomoci. Spekuluje se však zejména o zájmu Lazia Řím. „Menší klub by byl pro něj ideální. Možná o něco menší než Lazio. Tento klub je příliš ambiciózní a je na něj velký tlak,“ prohlásil.

„Musí zvolit tým, ve kterém bude hrát v základní sestavě a zároveň k němu bude benevolentní z hlediska chyb. Aby se zlepšil, musí pár chyb udělat. Takhle to měli všichni velcí hráči. To, že je na lavičce, mu neprospívá,“ dodal Satin. Ten však jedním dechem dodává, že ve schopnosti svého bývalého chráněnce stále věří. „Vše záleží na něm. Má skvělé fyzické a atletické schopnosti, zkrátka vše k tomu, aby mohl uspět. Musí ale najít správnou koncentraci a srovnat si to v hlavě,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články