Může být jedním z nejlepších útočníků v Evropě, prohlásil Ancelotti o talentu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Má za sebou čtvrtou sezónu v Premier League a jeho 31 branek dokazuje, že mezi ostrovní elitu patří oprávněně. Brazilský reprezentant září i v letošní sezóně, kdy napříč soutěžemi nastřílel hned jedenáct branek. I proto podle kouče Evertonu Carla Ancelottiho bude třiadvacetiletý Richarlidon v blízké budoucnosti jedním z nejlepších útočníků Evropy.

Rodák z brazilské Nova Venécia se na britských ostrovech objevil již v létě 2017, kdy jej za 11,2 miliónů eur (294 miliónů korun) získal Watford. Stačil však pouhý rok a Richarlison se opět stěhoval, jeho výkony navíc upoutaly Everton natolik, že liverpoolský klub za něj neváhal utratit 35 miliónů eur (919 miliónů korun). Více než dvacetinásobný brazilský reprezentant však dokazuje, že jeho cenovka zdaleka nebyla náhodou.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V uplynulých dvou sezónách zaznamenal v Premier League celkem 26 branek a svou střeleckou potenci prokazuje i letos. Při posledních třech utkáních Toffies proti Manchesteru City, Liverpoolu a Southamptonu dokázal vždy skórovat a pěje na něj chválu i kouč Carlo Ancelotti. „Richarlison je moderní komplexní útočník, protože na sobě tvrdě pracuje. Jeho fyzické schopnosti, jak ukazují statistiky, jsou skutečně vysoké, stejně jako u záložníku, ale navíc má rychlost a je velmi chladnokrevný ve vápně,“ prohlásil pro BBC Sport.

Jeden z nejlepších

Ancelotti oceňuje i jeho kvality v nábězích a dodává, že se podle něj stane jedním z elitních evropských střelců. „Je to fantastický hlavičkář a umí si poradit sám před brankářem. Musím zdůraznit, že i jeho pohyb bez míče je velmi. Proto si myslím, že může být jeden z nejlepších útočníků v Evropě. Jsem si jistý, že bude, protože má opravdu všechny kvality, které potřebuje, navíc nepotřebuje specifickou pozici na hřišti. Je skutečně velmi komplexní,“ dodal.

„Prostor na zlepšení bych viděl v jeho technických schopnostech. Myslím, že může ještě zlepšit svou kontrolu míče a nějaké další věci, ale jeho pohyb bez míče je absolutně prvotřídní a jeho pohyb ve vápně je opravdu znakem vysokého standartu. Pokud se kvalifikujeme do Ligy mistrů, jeho úroveň by šla jednoznačně ještě více nahoru. To by pro něj byla fantastická zkušenost,“ prohlásil italský kouč, jehož svěřenci jsou aktuálně na čtvrtém místě anglické Premier League.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí