Musíme to napravit. Kanonýr Plzně Beauguel dal dva góly proti Zlínu, přesto nebyl spokojený

Poosmé v letošním ročníku zvítězili rozdílem jedné branky. Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli utkání proti Zlínu, které dvěma góly rozhodl francouzský kanonýr Jean-David Beaguel. Kanonýr však, stejně jako trenér Michal Bílek, s výkonem spokojený nebyl.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Plzeň šla v domácím prostředí rychle do vedení. Po nepovedeném skluzu zlínského stopera Dominika Simerského byl nařízený pokutový kop který s přehledem proměnil Jean David-Beauguel. Zlín však dokázal rychle odpovědět, v 16. minutě si na přímý kop naskočil obránce Lukáš Vraštil a svou třináctou brankou v kariéře vyrovnal skóre. Západočeši mohli získat vedení po akci Jana Kopice po půlhodině hry, jeho rána ale mezi tři tyče nezamířila.

Viktoriáni byli aktivnější i v druhé půli, ale problémy jim dělalo vytváření vyložených brankových příležitostí. O konečném výsledku rozhodla až akce z 85. minuty, kdy Dominik Janošek našel ve vápně osamoceného Jeana-Davida Beauguela, který hlavou zařídil tři body. „Poslední zápasy nehrajeme úplně tak, jak bychom měli. Jsme samozřejmě šťastný za výhru, ale nepůjde to takhle celou sezonu,“ prohlásil po utkání francouzský kanonýr.

iZdroj fotografie: Reuters

Podle něj Západočeši nemohou být s předvedeným výkonem spokojeni. „Soupeři nám často z minima šancí dávají gól a my pak přestaneme hrát, jakobychom se báli. O tom si musíme během pauzy promluvit, probrat to a napravit. Musíme hrát lépe, kvalitu na to určitě máme,“ míní Beauguel, kterého doplnil pro klubový web i trenér Michal Bílek. „Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. V první půli jsme sice měli nějaké šance, které jsme neproměnili, ale jinak bylo v naší hře spoustu nepřesností,“ komentoval.

Jsem spokojen pouze s vítězstvím, na naší herní stránce musíme zapracovat,“ dodává zkušený trenér. „Chceme, abychom měli lepší držení míče, lépe kombinovali, nepředváděli jsme tolik ztrát, abychom dávali více balonů do pokutového území a více stříleli ze střední vzdálenosti. To jsou věci, které se v naší hře nyní tolik neobjevují,“ dodal pro klubový web Bílek.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články