Musíme podat ještě lepší výkon než na Islandu, tuší před odvetou baráže trenér lvíčat Suchopárek

Česká fotbalová reprezentace do 21 let vyhrála první zápas baráže o postup na Euro 2:1. Trenér Jan Suchopárek tuší, že lvíčata musejí v odvetě předvést lepší výkon než na Islandu.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Do barážové odvety jdou lvíčata s jednogólovým náskokem, vítězství 2:1 se ale na Islandu nerodilo lehce. Česká jednadvacítka v Reykjavíku od 26. minuty prohrávala. „Náš inkasovaný gól na Islandu byl po sérii chyb, ale hlavně vinou naší pasivní hry. Ta inkasovaná branka nás pak nastartovala a kromě posledních deseti minut jsme byli aktivnější,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jan Suchopárek a připustil, že v závěru měli Češi štěstí, že neinkasovali.

Suchopárek: Nesmíme se rozklepat

Realizační tým i hráči si uvědomují, že výhru z Islandu ještě musejí potvrdit na domácím hřišti. „Po zápase na Islandu jsem byl příjemně překvapený atmosférou v kabině. Nebyla to žádná vítězná euforie, protože všichni si uvědomovali, že to byl jen první krok,“ podotkl Suchopárek. Kouč je přesvědčený, že cestou k postupu na Euro je aktivní hra. I když máme náskok jedné branky, v odvetě musíme být dál aktivní. Musíme na hřišti ukázat, že nejsme horším týmem a nesmíme se rozklepat,“ doplnil trenér lvíčat.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Úterní odvetu odehraje česká jedenadvacítka v Českých Budějovicích, kde se tým připravoval v průběhu celé kvalifikace. V Budějovicích se cítíme jako doma, to nám také hodně pomáhá. Je velká výhoda, že máte domácí prostředí. Samozřejmě chceme hrát zápasy i v jiných městech, ale v tom kvalifikačním cyklu je domácí prostředí hodně důležité,“ vysvětlil Jan Suchopárek.

Mužstvo má charakter i kvalitu

Vicemistr Evropy z roku 1996 očekává, že odveta bude hodně náročná. „I hráči samotní cítili stejně jako my, že je potřeba podat ještě lepší výkon než na Islandu, abychom potvrdili ten první zápas. Mužstvo má charakter i kvalitu. Pokud se to povede dát do zápasu přímo na hřiště, tak jsme schopni zvládnout i ta nejtěžší utkání. Teď je mužstvo tvořené hráči čtyř různých ročníků, ale je vidět, že to do sebe vše dobře zapadá, protože si vzájemně pomáhají na hřišti i mimo něj,“ těší trenéra Suchopárka.

Odveta baráže o postup na mistrovství Evropy do 21 let je na programu v úterý 27. září od 18 hodin. Přímý přenos můžete sledovat na programu ČT Sport.

Kdo je největší hvězdou současné české jedenadvacítky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování