Možná nás čeká podobný zápas jako na Slovácku, prohlásil Vrba před zápasem s Rangers

Pražská Sparta může již dnes udělat velký krok k postupu. V souboji týmů, které mají čtyři body, totiž v rámci základní skupiny Evropské ligy vyzve skotské Rangers.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Chceme postoupit ze skupiny a víme, že musíme uhrát minimálně tři body. To je naším cílem, abychom dál hráli v jarní fázi soutěže,“ prohlásil před utkáním trenér Pavel Vrba, jehož svěřenci se budou snažit napravit dojem z víkendového utkání. V neděli totiž podlehli Slovácku jednoznačně 4:0 a čelo ligové tabulky se jim vzdálilo. „Nám zápas vůbec nevyšel. Slovácko zaslouženě vyhrálo. Možná nás čeká podobný zápas jako na Slovácku,“ tuší Vrba.

To pro nás může být výhoda. Doufám, že se z toho ponaučíme. Zápas musíme mít rychle za sebou,“ doplňuje sedmapadesátiletý stratég. „Po patnácti kolech jsme prohráli dva zápasy. To, že ten poslední dopadl tak, jak dopadl, samozřejmě není vůbec dobře. Tak to ale někdy bývá. Věřím tom, že se takové zápasy neopakují a věřím tomu, že se zítra opakovat nebude,“ dodal s tím, že marodka se oproti ligovému utkání nezměnila.

iZdroj fotografie: Reuters

Přesto Letenští nastoupí v Glasgow v jiné sestavě než proti Slovácku. „Samozřejmě zápas zanechá nějaké stopy. Změny budu, to je jasné. Nechte se překvapit, v jaké sestavě nastoupíme,“ nastínil Vrba, který zároveň trvá na svém tvrzení po utkání s Lyonem, že právě utkání proti Rangers bude možností dokázat, že se skotským celkem se Sparta může měřit. „Vidím situaci ve skupině pořád stejně a nic na tom měnit nebudu,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Zkušený stratég jedním dechem dodal, že neočekává žádné problémy mezi fanoušky Sparty a příznivci Rangers i přesto, že klub ve svém prohlášení před několika dny raději vydal doporučení pro cestující fanoušky. „My se připravujeme na zápas. Myslím, že ani v Praze žádný problém mezi Spartou a Rangers nebyl. Nevidím důvod, aby nastal nějaký problém tentokrát,“ uvedl Vrba.

Letenští vběhnou na trávník v blízkosti jižního břehu skotské řeky Clyde již dnes od 21:00. Utkání hrané na Ibrox stadion vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články