Mohamed Salah opět promluvil o své budoucnosti v Liverpoolu i ztrátě první příčky

Mohamed Salah v dresu Liverpoolu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Je na odchodu? Spekulace o přestupu útočníka Liverpoolu Mohameda Salaha plnily v posledních týdnech titulky britských i španělských médií. Olej do ohně přilil sám egyptský reprezentant, když v předvánočním rozhovoru přiznal své zklamání při volbě kapitána a označil Real Madrid i Barcelonu za skvělé kluby. Po několika týdnech kanonýr Reds opět promluvil a nastínil své plány.

„Upřímně, byl jsem velmi zklamaný. Čekal jsem, že budu proti Mydtyjllandu kapitánem… ale je to rozhodnutí manažera, takže to musím akceptovat,“ řekl pro španělský deník AS v prosinci osmadvacetiletý Salah, místo něhož si v utkání proti dánskému mistrovi zahrál s kapitánskou páskou mladík Alexander Trent-Arnold. Takřka okamžitě se začalo spekulovat o potencionálním odchodu kanonýra, který se letos v Premier League trefil třináctkrát.

Mohammed Salah po faulu Sergia Ramose ve finále ligy mistrů před dvěma lety, které nedohrál. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Salahovu nespokojenost navíc potvrdil i jeho bývalý spoluhráč z reprezentace Mohamed Aboutrika. „Volal jsem Salahovi ohledně jeho situace v Liverpoolu a je naštvaný, ale to nikdy neovlivní jeho výkony na hřišti. Vím, že Salah není v Liverpoolu šťastný. Řekl mi důvody, proč není šťastný, ale jsou tajemstvím a nemůžu o nich veřejně mluvit,“ prohlásil na adresu útočníkova přesunu. Jak však sám Egypťan před několika hodinami přiznal, nikam se nechystá.

„Netuším, jaká je moje budoucnost,“ přiznal v rozhovoru pro norskou televizní stanici TV2. „Pokud se zeptáte, chtěl bych zůstat v Liverpoolu jak dlouho to půjde, ale jak jsem říkal, je to v rukou klubu. Vždycky dávám do hry 100 procent, je to tak od první minuty v tomto klubu. Chci vítězit a sbírat co nejvíce trofejí můžu. Vždycky chci dávat 100 procent lidem, kteří za mnou stojí a ukazují mi důvěru,“ přiznal.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Otázkou by byla i cena potencionálního zájemce za osmadvacetiletého útočníka, která se pohybuje kolem 120 miliónů euro (3,1 miliardy korun). Takovou částku si mohou dovolit uhradit pouze velkokluby, ty však v současné ekonomické situaci spíše šetří. Egyptský reprezentant tak může plně přemýšlet o svém působení v červeném dresu. Naposledy přihlížel bezgólové remíze proti Manchesteru United, který aktuálně vede tabulku nejvyšší anglické soutěže.

Liverpool na něj ztrácí tři body a právě Salahovy góly by měli pomoci k obhajobě mistrovského titulu. Egypťan odehrál za Liverpool již 178 utkání, ve kterých vstřelil 111 branek a přidal i 45 asistencí. Na gól však čeká již čtyři soutěžní kola, ukončit sérii však může již ve čtvrtek, kdy na Anfield Road přijede Burnley.